Gerdos kuriami žaislai išpopuliarėjo žaibiškai: sunku atitraukti akis

Klovainių miestelyje Pakruojo rajone įsikūrusi Gerda Zaičenko pagal išsilavinimą – buhalterė, tačiau skaičius ji iškeitė į malonesnę veiklą: žaislų nėrimą. Mylima veikla teikia džiaugsmą ne tik jai, bet ir kitiems, kurie žaislų pasiryžę laukti ir ne vieną mėnesį.

38-erių Gerda šypsosi, kad naują veiklą į jos gyvenimą prieš daugiau nei dvejus metus atnešė motinystė. Tačiau ji nė minutės nesigailėjo paėmusi į rankas siūlus ir vašelį, veikiau priešingai, tai padėjo rasti tai, kas džiugina širdį.

Gimus dukrai, ji pradėjo ieškoti veiklos, kuria galėtų užsiimti, kol dukrelė miega – taip šovė mintis pabandyti nunerti rankų darbo žaisliuką savo dukrelei.

Pirmasis mokytojas – internetas

Moteris neslepia, kad pradėjo visiškai nieko nemokėdama, juk nė vienas negimstame mokėdami.

„Pirmas mano mokytojas buvo „Youtube“ įrašai. Turbūt, kaip ir daugumos nėrėjų, nes pirmą kartą paimi aprašymą ir mažai ką supranti, atrodo, kad viskas parašyta hieroglifais.

Internete informacija prieinama ir anglų, ir rusų kalba, paaiškinamos santrumpos. Žiūrėdama vaizdo įrašus išmokau aprašymuose pateikiamas sąvokas, tad taip išmokau ir aprašymus skaityti“, – šypteli ji.

Pirmasis nunertas žaisliukas buvo zuikutis. Nebuvo jis tobulas, tačiau labai mielas širdžiai, jį įsimylėti netruko ir dukrelė. Vienas žaislas po kito, nerti darėsi vis paprasčiau, atkrito galvos skausmas, ką dovanoti šeimos nariams – visada gali nunerti ką mielo.

„Viską dariau tik šeimai, kai viena pažįstama kartą pamatė zuikutį ir pasakė: „Parduok man tokį“. Negalėjau parduoti, mieliau padovanojau, nes parduoti nesmagu“, – sakė G. Zaičenko.

Padovanojusi ne vieną žaislą, Gerda suprato – negali visko išdovanoti. O neilgai trukus pradėjo kristi užsakymai. Greitai jos paskyroje „Gerdos žaislai“ susirinko ir tūkstančiai sekėjų.

Paklausta, kokios medžiagos reikalingos žaislų nėrimui, moteris konkrečiai paaiškina: „Jeigu žaislai skirti mažiems vaikams, tai siūlai negali būti vilnoniai, geriau medvilnės, pliušiniai siūlai, kurie nepavojingi mažiems vaikams.

Jeigu neriami žaislai interjerui, tinka bet kokie siūlai, gali būti ir vilnoniai. Specialių, ypatingų siūlų tikrai nereikia, bet jie atsirenkami pagal tai, kam tas žaisliukas neriamas.“

Nunerti įmanoma viską

Patys populiariausi ir mylimiausi žaislai, nerti iš pliušinių siūlų. O nunerti, sako Gerda, galima viską, tereikia kūrybos ir noro.

„Žaisliukai gali būti nuo 7 cm dydžio raktų pakabuko iki vos ne metro dydžio interjerinės lėlės.

Galima nunerti bet ką – ir lėktuvą, ir mašiną, ir ką tik nori, nes aprašymų prikurta labai daug“, – šypteli ji.

Ir nėrimo laikas labai skiriasi. Vienus pavyksta nunerti per keletą valandų, kitiems prireikia ir kelių dienų:

„Jeigu jau kelis kartus nertas žaisliukas, galima per penkias valandas nunerti, jeigu tai sudėtingesnis, interjerinis žaislas, kitą kartą ir iki savaitės trunka. Kartais daugiau užtrunka ne pats nėrimas, bet detalių apgalvojimas.“

Dažniausiai naujus namus randa iš pliušinių siūlų nerti zuikiai – kad ir kokia šventė bebūtų, jie, anot pašnekovės, patys populiariausi.

O kokį įdomiausią žaislą teko nerti jai pačiai? „Įdomiausia buvo nerti didelę, maždaug 70 cm dydžio, raganą. Nosis labai keistos formos, kaip ir veidas, daug įlinkimų, išlinkimų. Tai, ko gero, buvo sudėtingiausias, bet ir vienas įdomiausių darbų.“

Žaislų laukia kelis mėnesius

Žinia apie jos neriamus žaisliukus pasklido po socialinius tinklus ir iš lūpų į lūpas. Ir idėja parodyti savo nertus žaisliukus kilo jos sūnui. Puslapis neliko nepastebėtas, tad dabar kartais tenka net atsisakyti užsakymų, nes nepakanka laiko.

„Užsakovai sutinka laukti ir po du-tris mėnesius. Jei kurį laiką užsakymų nepriimu, jie prašo, kad įrašyčiau juos į kitą sąrašą „gal kada nors“.

Tenka atsisakyti, pranešti, kad užsakymai stabdomi, nes jau daugiau nei du mėnesius į priekį prirašyta užsakymų. Nenoriu žmonių pavesti, nuvilti.

Niekada neplanavau „verslauti“. Tiesiog darau tai, kas man labai patinka ir teikia didžiulį malonumą, atsipalaidavimą. O jei dar galima iš to ir užsidirbti, tai išvis puiku.

Geriau liks laisvo laiko ir nunersiu kažką, ką žmonės galės iškart nupirkti, negu kažką nuvilti“, – šypteli pašnekovė ir priduria, kad žaislus reikia užsakyti iš anksto, likus dviem-trims mėnesiams iki dienos, kai norite gauti žaisliuką.

Gerdos žaislai apkeliavo ne tik visą Lietuvą. Jie apsigyveno Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Anglijoje. Pirkėjų nestabdo ir nemažos kainos, nes rankų darbo žaislas – visai kitoks, nei įsigytas prekybos centre.

„Rankų darbo žaislai nėra pigus malonumas – ir priemonės brangios, ir darbo daug, tad tai nėra pigu, bet klientų netrūksta.

Mažytis raktų pakabukas gali kainuoti 15-18 eurų, o didesni žaislai, kaip didžioji ragana, gali kainuoti ir 150 eurų“, – detalizavo ji.

„Sunkiausia įvertinti savo darbą pinigais, visad atrodo, kad prašau per daug, nors darbo valandų būna įdėta nemažai“, – pridūrė.

Šiandien moteris sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be nėrimo, nes savęs nemato nei buhalterijoje, nei kitoje srityje, tik žaislų nėrime.

„Išlydėjusi į naujus namus kiekvieną savo rankomis kurtą žaisliuką, visada su nekantrumu laukiu užsakovų reakcijos, jaudinuosi dėl jų susitikimo, pamačius žaisliuką gyvai.

Nuostabus jausmas sulaukti užsakovų nuotraukų su nėriniais, tai pats geriausias mano veiklos įvertinimas. Atgalinis ryšys man yra labai svarbus, tai mano „varikliukas“, man tai tikrai daug reiškia!“, – plačiai nusišypso G. Zaičenko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer