Girtas BMW vairuotojas kaltino automobilių servisą: sukau į dešinę, o mašina pasuko į kairę

Vilnietis Gintaras B. į teisėsaugos nemalonę pateko po to, kai būdamas girtas sukėlė eismo įvykis. Vyrui tą vakarą nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Jis, 2023-ųjų rugsėjo 10-ąją, apie 21.29 val., Vilniuje, vairavo automobilį „BMW 3er Reihe“, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad jo iškvėptame ore yra 2,56 promilės etilo alkoholio koncentracija.

Kaltę vertė automobilių servisui

Kaltinamasis teismo posėdžio metu kaltu pagal jam pareikštą kaltinimą prisipažino visiškai ir paaiškino, kad po įvykio aiškinosi, kaip galėjo įvykti ši avarija.

Automobilių servise jis remontavo mašiną. Važiuodamas suko į dešinę, o mašiną pasuko į kairę, t. y. kairysis ratas žiūrėjo į kitą pusę.

Nuo to galėjo iššokti vairo traukė. Nurodė, jog vairavo, būdamas išgėręs. Po darbo užėjo į parduotuvę, pirko valgyti mamai. Maišą su produktais pasidėjo į automobilį. Užėjo į restoraną, išgėrė 100 gramų degtinės, dar 100 gramų, po to 50 gramų.

Aišku, kad galėjo paimti maišą su produktais ir eiti namo maždaug 150 metrų, bet sėdo važiuoti. Išvažiavo į gatvę, reikėjo sukti į dešinę, bet mašina nuvažiavo į kairę.

Tada užšoko ant šaligatvio. Nesuprato, kodėl mašina išsijungė. Pribėgo vyras ir moteris. Klausė, ar jis gėrė? Prisipažino, kad gėrė.

Kažkas ištraukė mašinos raktus, pasakė, kad kvies policiją. Kol atvažiavo policija, sėdėjo mašinoje. Kol laukė policijos, daugiau negėrė, neturėjo degtinės.

Blaivumą tikrino alkotesteriu. Su alkotesterio parodymais sutiko. Atrodo, kad po sėdyne gulėjo tuščias degtinės butelis, o gal daiktų dėtuvėje ar šoninėse durelėse.

Vilnietis teigė, kad žino, jog negalima vairuoti neblaiviam. Vairavimo stažas apie 10 metų. Sėdo vairuoti gal todėl, kad mašinoje gulėjo maišas, buvo pavargęs.

Prieš važiuodamas jautėsi išgėręs, t. y. pagal savijautą buvo neblaivus. Jo pajamos apie 1000 eurų. Baudas yra sumokėjęs. Automobilis registruotas jo vardu. Anot jo, BMW važiuojantis, tik reikia remontuoti ratą.

Dviratininkas atėmė raktelius

Policijos patrulis pasakojo, kad tą vakarą iš budėtojo gavo pranešimą, jog automobilis BMW atsitrenkė į šaligatvio bortelį, o vairuotojas galimai yra neblaivus.

Apie tai pranešė praeivis, kuris raktelius iš BMW vairuotojo atėmė. Atvykus į įvykio vietą apie 21.41 val. juos pasitiko liudininkė, kuri matė eismo įvykį.

Moteris pasakojo, kad BMW vairuotojas nestabdydamas užvažiavo ant pėsčiųjų tako, kliudydamas apsauginį kelio bortą, sukeldamas didelį garsą.

Priartėjusi prie automobilio ji matė BMW vairuotoją, kuris atrodė neblaivus ir neišlipo iš automobilio. Pro šalį važiavęs dviratininkas teigė, jog pamatęs, kad vairuotojas galimai yra neblaivus, atėmė iš vairuotojo raktelius.

Bendravimo su BMW vairuotoju metu buvo sužinota, jog vairuotojas ne pirmą kartą įkliūva dėl vairavimo išgėrus. Automobilyje buvo rasti tušti alkoholio buteliai. Asmuo paaiškino, jog prieš valandą gėrė degtinę.

Apžiūrėjus įvykio vietą, nustatyta, jog automobilio vairuotojas kliudė pėsčiųjų taką, nuo kelio skiriantį bortą, pažeisdamas minėtą bortą bei savo automobilį. Daugiau aplinkai padarytos žalos nenustatyta. Vilniečio automobilis buvo priverstinai išvežtas į aikštelę.

Teismo bausmė

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė Gintarą B. pripažinti kaltu dėl vairavimo išgėrus ir paskirti jam 3 750 eurų dydžio baudą. Dėl visiško kaltės pripažinimo bauda iškart sumažinta trečdaliu – iki 2,5 tūkst. eurų.

Vadovaujantis įstatymo numatyta tvarka, Gintarui B. paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones 2 metams.

Dar viena žinia vairuotojui – remontuoti automobilio nebereikės, nes jis bus iš jo konfiskuotas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer