Gyventojai negali patikėti, kaip savivaldybė švaisto pinigus: „Ne vilkams apšvietimas reikalingas“

Kelių apšvietimo kuriozai arba pinigų švaistymas Vilniaus rajone. Tuo metu, kai tūkstančiai rajono gyventojų nesulaukia apšvietimo šalia namų, savivaldybė dešimtis modernių apšvietimo stulpų pristatė prie žvyrkelio javų lauke. Valdininkai aiškina, esą jų reikėjo vilkams baidyti. Tačiau vietos gyventojai prašo apšvietimo prie namų, o ne laukuose ir piktinasi, kad valdininkai taip taško dešimtis tūkstančių eurų.

Modernūs apšvietimo stulpai, kurių apie 20, stovi nuošaliame žvyrkelyje Vilniaus rajone, už 5 kilometrų nuo Minsko plento. Žvyrkelis javų lauke, pasak vietos gyventojų nušvinta kiekvieną naktį.

Atokiau nuo šio kelio Kenos gyvenvietėje yra ir daugiau sodybų, tačiau jose gyvenantys žmonės nesupranta, kam seniūnija apšvietimą įrengė šalia javų lauko, kai jiems reikia prie žmonių gyvenamų namų:

„Man asmeniškai nieko neduoda, matote, mums jie nešviečia. Geriau čia stovėtų, o ten aš nevaikštau ir nevažinėju.“

„O man vienodai. Aš vis tiek į Angliją išvažiuoju.“

Gyventojai pasakoja, kad darbininkai šiuos stulpus pastatė prieš ketverius metus. TV3 žinioms paaiškinti savo sprendimus Vilniaus rajono valdininkai penktadienį nesugebėjo rasti laiko, Rukainių seniūnės neradome ir jos kabinete seniūnijos patalpose. Valdininkai siūlo susitikti kitą savaitę, o kol kas atsiuntė tik štai tokį raštišką paaiškinimą:

„Gatvių apšvietimas seniūnijoje įrenginėjamas atsižvelgiant į nuolat gyvenančių gyventojų skaičių bei lankytinas viešąsias vietas. Atsižvelgus į gyventojų prašymus bei į faktą, kad šioje vietovėje ne kartą buvo pastebėta vilkų gauja, seniūnaičių sueigoje buvo nuspręsta įrengti apšvietimą šioje kelio atkarpoje.“

Tokie Vilniaus rajono valdininkų paaiškinimai piktina vietos gyventojus ir savivaldybės opoziciją:

„Nežinau, buvo vilkai ar ne, kiek čia gyvename, vilkų nematėme. Kalbos buvo.“

„Čia nelogiška. Jei seniūnija taip atsakė, man gėda už ją, argumentų svaresnių nesuranda. Ne vilkams apšvietimas reikalingas. Kad vakare kažkas čia būtų, žmonės pėsčiomis vaikščiotų, mažai tikėtina. Kas gyvena, važinėja mašinomis, vargu ar vilkus sutinka. O jei vilkas norės, į kiemą ateis“, – sako Vilniaus rajono tarybos narys, socialdemokratas Robert Duchnevič.

Vilniaus rajono savivaldybė praneša, kad šios kelio atkarpos apšvietimui išleido beveik 40 tūkst. eurų ir naujų gatvių apšvietimo darbų gyvenvietėje neplanuoja. Opozicijos atstovas tvirtina jokių įtakingų rajono valdininkų sklypų šiose vietose dar nenustatęs, tačiau tokios galimybės neatmeta ir sako, kad tokie apšvietimo kuriozai piktina tūkstančius kitų miestelių gyventojų, kurie rašo prašymus įrengti bent po vieną kitą apšvietimo stulpą savo tankiai apgyvendintose gatvėse, tačiau metų metais jų taip ir nesulaukia.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer