Gyventojai piktinasi alkoholio grąžinimu į Seimą: „Tai į ką ta Lietuva pavirs, alkoholikų kraštas“

Į Seimą grįžta alkoholis. Seimo valdyba atšaukė Valinsko laikų draudimą prekiauti parlamente svaigalais. Tą pasiūlė Seimo kancleris, nes tikisi, kad pelnas iš Seime išgerto alkoholio suvilios verslininkus ten gaminti ir užkandą bei kitą maistą parlamentarams, biurokratams bei jų svečiams.

Seime dėl to nuotaikos įvairios – vieni sako, kad parlamentarai ir prasigers, ir rodys blogą pavyzdį visuomenei, kiti atkerta, esą alkoholikų Seime jau nebelikę ir tautos išrinktieji mokės mėgautis atsakingai.

Buvo laikai, kai Seime linksmybių kai kam pasidarydavo gerokai per daug. 2012-aisiais girtas Seime blaškėsi socdemas Gintautas Mikolaitis. Nors jis per Seimo istoriją toks buvo ne vienas.

Kol kas taurės Seime tuščios, jau net ir išplauti reikėtų, bet jau netrukus jos gali prisipildyti. Seimo valdyba nusprendė, jog verslininkams, kurie norės įsikurti Seimo rūmuose gaminti maistą, reikėtų leisti prekiauti ir alkoholiu. Tiesa, silpnu, tik iki 15 laipsnių.

Tokią idėją pasiūlė Seimo kancleris, kuriam politikai liepė surasti naujus parlamento maitintojus. Bet iki šiol verslininkų, norinčių gaminti Seime tik maistą, be svaigiųjų gėrimų, dar neatsirado.

„Mes laukiame potencialių tiekėjų ir vienas iš svarbių faktorių yra tai, ar yra galimybė prekiauti alkoholiniais gėrimais, tai tikrai siūlome ir prašau Seimo valdybos atsižvelgti“, – sako Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

Valdyba tam pritarė. Tad jeigu kas nors iš verslininkų nuspręs Seime pardavinėti kotletus, kartu galės pasiūlyti ir vyno, ar alaus.

„Nu tai absurdas yra, iš tikrųjų, absurdas“, – kalba valstietis Aurelijus Veryga.

„Labai geras sprendimas yra, pagaliau visi pamatys, kas yra Lietuvos Seimas ir šitas sprendimas tikrai pagaliau pribaigs Seimo dar šiokį tokį populiarumą“, – sako valstietis Dainius Kepenis.

„Seimas tikrai neprasigers“, – tikina konservatorius Antanas Matulas.

Pasisakantys už alkoholį parlamente sako, kad norintys prisigerti gali ir dabar – aplink Seimą pilna kavinių. O pakelti taurę ar bokalą pietų metu ar priimant svečius, nieko baisaus.

„Visų šalių parlamentai neturi tokios baudžiavinės praktikos, kokią mūsų parlamentas yra įsivedęs. Kitų šalių parlamentuose ir oficialūs pietūs rengiami, ir vakarienės, ir nereikia apsimesti, kad Seimo nariai yra kažkokie šventesni už šventus, kaip buvo bandoma padaryti“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

„Aš tikriausiai nesureikšminčiau, pagrindinis klausimas, kuris visuomet buvo keliamas ir dėl kurio galbūt ir vertėjo diskutuoti, tai kažkokie susitikimai tarptautiniai, kur pagal diplomatijos praktiką pasiūlyti vyno ar šampano taurę atitikdavo tuos protokolinius reikalavimus“, – kalba „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Lukas Savickas.

Kiti sako, kad tautos išrinktieji turi rodyti pavyzdį žmonėms – darbe išgėrusiam būti nevalia.

„Aš nesuprantu, kaip tai yra suderinama su darbu, su reikalavimu, kad darbo vietoje turi būti neapsvaigęs, blaivus“, – piktinasi A. Veryga.

„Delegacijas vaišinti nebuvo draudžiama ir dabar, buvo tik uždrausta darbo metu nueiti ir nusipirkti, arba įsinešti į Seimą. Tai šiuo atveju tos delegacijos yra tik priedanga“, – tikina regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

Alkoholis buvo uždraustas 2008-aisiais, kai Seimo pirmininkas buvo Arūnas Valinskas.

„Vienas pagrindinių motyvų buvo, kad kadangi alkoholio buvo suvartojama labai daug ir tendencijos buvo didėjančios, kad parlamentas turi tapti pavyzdžiu visuomenei. Tai aš manau, kad ta funkcija ir įvykdyta“, – sako A. Matulas.

„Šiaip tai yra juokingas draudimas, apskritai niekur tokio draudimo nėra“, – kalba socialdemokratas Julius Sabatauskas.

„Dabar, žinokit, laikmetis pasikeitė. Aš jums garantuoju, kad jums nepavyks pagauti nė vieno parlamentaro, kuris pietų metu, ar tarp pertraukėlių kažką valgys ar pietaus pasistatęs alaus ar vyno bokalą, garantuoju“, – tikina A. Matulas.

„Teko dabar pastebėti pas kolegas, ar kabinetuose, ar kvapas eina nuo jo? — Taip, teko“, – sako A. Širinskienė.

„Kai kurie Seimo nariai, mano asmenine nuomone, ateina neblaivūs į posėdžių salę. — Stipriai? — Kalbėti dar pajėgia, bet snaudulys apima ir darbingumas yra ne toks“, – sako valstietė Ligita Girskienė.

„Tikrai, kartais galbūt, kolegos Seimo nariai ir kabinetuose turi“, – sako konservatorius Justinas Urbanavičius.

Seimūnai netiki, kad parlamente gali būti išgeriama tiek alkoholio, kad verslininkams apsimokėtų čia įrengti kavinę.

„Sumažins šilumą iki 19 laipsnių, atjungs liftus ir visa kita, ir tuo pačiu leis galbūt čia perkeltine prasme šildytis alkoholiniais gėrimais. Tikrai keistai skamba“, – sako „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Kęstutis Mažeika.

Ką apie tokius pokyčius mano gyventojai? Štai, ką jie sako:

„Tai į ką ta Lietuva pavirs, alkoholikų kraštas.“

„Oi, kokie šaunuoliai, daugiau nebeturi darbo, nieko. Tiktai gert.“

„Galbūt netgi girti, jeigu jie priiminės įstatymus, galbūt jie geresni kažkiek bus.“

„Galva pasikeičia prie alkoholio, pasidarai kitoks, ten jau alkoholis valdo, nebe tavo galva.“

„Nebūtina alkoholį gert, jiems durnumo užtenka ir taip.“

„Nu biškį reikia ir gėrimo. Reikia. Mes lietuviai. — Bet kaip ir darbo metu. — A, darbo metu ne, negalima.“

„Nu man pabarabanu, klausykite, tegul leidžia, jolki palki.“

„Tai jeigu jau dabar nelabai dirba, tai išgėrus, manau, apskritai bus nelabai gerai.“

„Kam tenai reikia, Dieve mano, Seime alkoholi, o Jėzau!“

„Tai jie ten visi pijokai. — Seime? — Taip.“

Kada Seime bus pradėtas pilstyti alus, vynas, ar šampanas, neaišku. Kanceliarija vis dar laukia verslininkų paraiškų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer