Naujas tyrimas atskleidė, kad į kavą įbėrus vieno prieskonio, randamo beveik kiekvienoje virtuvėje, greičiau deginami riebalai ir efektyviau veikia medžiagų apykaita. Tad į kavą įsiberkite šių miltelių – cinamono.
Daugelis žmonių negali pradėti savo ryto be kavos puodelio. Laimei, įrodyta, kad kavos gėrimas turi naudos: ji padeda gerinti atmintį ir budrumą ir net padeda prailginti gyvenimą, nes joje yra stiprių antioksidantų.
Tačiau prieš gamindamiesi rytinį kavos puodelį nepamirškite, kad kai kuris pienas bei cukrus sumažina kavos teikiamą naudą. Daugelis mėgsta įsipilti šalto pieno, įsiberti cukraus ar pagardinti kavą sirupais, tačiau iš to jokios naudos – tai tik papildomi priedai, žalojantys organizmą.
Šalta saldi kava yra blogiausia iš visų – didžiąją šio gėrimo dalį sudaro cukrus ir pienas, tad racione atsiranda dar daugiau riebalų, o nedidelis kavos kiekis neduoda jokios naudos.
Riebalai degs savaime
Išvada tokia, kad kavos gėrimas gali būti sveikas arba ne, priklausomai nuo to, kaip kavą ruošiate ir su kuo ją geriate. Kaip cukrus ir dirbtiniai skonio stiprikliai paverčia kavą desertu, taip kai kurie papildomi ingredientai užtikrina, kad kava būtų kuo sveikesnė ir naudingesnė.
Vietoj minėtų priedų verčiau įsiberkite į kavą cinamono. Jis puikiai pakeis įprastą cukrų ir ne tik suteiks gerą skonį – įbėrus šių miltelių galite pagreitinti metabolizmą, rašo jpost.com.
Mičigano universiteto Gyvybės mokslų instituto atlikto naujo tyrimo duomenimis, į kavos puodelį įbėrus šiek tiek cinamono organizmas pradeda greičiau deginti riebalus.
Tyrimą atlikę mokslininkai žmogaus riebalų ląstelių mėginius paveikė cinamaldehidu – medžiaga, suteikiančia cinamonui unikalų skonį ir kvapą. Pastebėta, kad ląstelės pradėjo gaminti daugiau genų ir fermentų, kurie skatina deginti riebalus, o ne juos kaupti.
Nors po šio tyrimo sunku pasakyti, kiek svorio galite numesti gerdami kavą su šiek tiek cinamono ir juo pakeisite įprastą cukrų, bet aišku ir moksliškai įrodyta viena – cinamone esančios medžiagos skatina organizmo medžiagų apykaitą.
Ateityje atliekant tyrimus tikimasi įrodyti, kokią naudą žmonėms suteiktų cukraus atsisakymas, taip pat saldiklių ir kvapiųjų medžiagų nenaudojimas, juos pakeičiant karštu pienu ir cinamonu.