Įamžinti Brazausko atminimą pasiūlęs Matijošaitis atmeta politikų kritiką: aš jį vertinu gerai

Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą Kaune įamžinti užsimojęs Laikinosios sostinės meras Visvaldas Matijošaitis atmeta dėl šio siūlymo jam tenkančią premjerės Ingridos Šimonytės, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir kultūros ministro Simono Kairio kritiką. Kauno miesto vadovas pažymi, kad buvusį šalies vadovą vertina pirmiausia kaip „inžinerinio mąstymo“ žmogų ir nesureikšmina jo komunistinės praeities.

„Aš ne menininkas, bet neišgirdau ir iš tų trijų pavardžių, kad jie būtų kažką statę ar kūrę – nei premjerė, nei Simonas Kairys, kurį pažįstu seniai. Premjerė tai nors finansus supranta“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį teigė V. Matijošaitis.

„Aš jį vertinu gerai. (…) Kiek man tekę bendrauti su gerbiamu Mykolu, ne vieną kartą, darbo reikalais, (…) tai buvo protingas, dalykiškas, kaip aš sakau, inžinerinio mąstymo žmogus“, – pridūrė Kauno meras.

Pasak jo, komunistinė šalies vadovo praeitis jo nuomonei apie A. M. Brazauską įtakos neturi.

„Aš irgi gyvenau sovietiniais laikais, nuo to netapau nei geresnis, nei blogesnis. Koks žmogus gimiau, kaip mane auklėjo, toks ir esu“, – sakė V. Matijošaitis.

ELTA primena, kad Kauno miesto savivaldybė trečiadienį pranešė, jog V. Matijošaitis inicijuoja paminklo A. M. Brazauskui statymą Istorinės Prezidentūros kiemelyje. Kaip pranešime teigė V. Matijošaitis, iki šiol buvusiam valstybės vadovui nėra pastatyta deramo atminimo ženklo, todėl tai bus bandoma padaryti Kaune. Taip pat tokiu būdu savivaldybė esą parems vietos menininkus, suteikiant jiems galimybę kurti.

Šį mero siūlymą Kauno miesto taryba planuoja svarstyti kitą savaitę vyksiančiame posėdyje.

Kultūros ministras Simonas Kairys kategoriškai nesutinka su Kauno mero užmoju statyti paminklą A. M. Brazauskui. Pasak jo, buvusio šalies vadovo įamžinimui reikia ieškoti kitos vietos.

Siūlymą taip pat sukritikavo premjerė Ingrida Šimonytė bei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

www.tv3.lt

Site Footer