Idėja Seime: jei parlamentaras turi būstą arčiau kaip 25 kilometrai nuo Vilniaus – viešbučio negaus

Keli konservatoriai sužinoję, kad Seimo viešbutyje gyvena 4 opozicijos nariai, turintys butus ar namus Vilniuje, pasišovė privilegija panaikinti: užregistravo Seimo statuto pataisas, kurios uždraustų parlamentarams, turintiems nekilnojamo turto arčiau kaip 25 kilometrai nuo Vilniaus centro gauti plotą Seimo viešbutyje.

Tačiau paaiškėjo, kad opozicijos Seimo nariai būstus ar namus turi tik popieriuje. Vienas po skyrybų paliko savo būstą žmonai, kitas gyvena sodyboje 24 km nuo sostinės, trečias Seimo viešbutyje apsistojo, nes pardavė butą.

Konservatoriai aiškina, kad privilegija vilniečiams Seimo nariams nereikalinga, o opozicija kaltina valdančiuosius, kad šie bando nukreipti dėmesį nuo rimtesnių valstybės bėdų.

Seimo narys Tomas Tomilinas yra vienas iš 4-ių sostinėje ar netoli jos gyvenančių parlamentarų, kuris turi ir nuosavą būstą Vilniuje, ir butą Seimo viešbutyje. Antros vietos gyvenimui Tomilinui prireikė po skyrybų su žmona.

„Aš faktiškai neturiu būsto, aš turiu kreditą, būsto kreditą. Formaliai tai yra būstas, bet aš jame negyvenu, juo nesinaudoju, po skyrybų aš jį atidaviau žmonai buvusiai. Mažas butukas, kur gyvena mano žmona buvusi“, – sako T. Tomilinas.

Seimo viešbutyje pirmiausia gali apsigyventi iš kitų Lietuvos miestų atvykę parlamentarai. Jie už butą viešbutyje pinigų nemoka. Jei lieka laisvų vietų, pagal Seimo statutą, į jas gali pretenduoti ir vilniečiai Seimo nariai, tačiau jie turi mokėti komunalinius mokesčius: sąskaitas už šildymą, elektrą, vandenį. Konservatoriams ši tvarka užkliuvo.

Parlamentaras Andrius Vyšniauskas nori, kad Tomas Tomilinas atsidurtų gatvėje, registravo statuto pataisas, kurios draudžia vilniečiams ir gyvenantiems 25-ių kilometrų spinduliu aplink miestą gauti viešbučio vietą.

„Tai yra jų problema ir jie ta problemą turi spręsti. Čia kalba eina apie teisingumą. Aš suprantu tuos kolegas, kurie gyvena Klaipėdoje, turi būstą, jie komandiruojasi į Vilniaus miestą, kelioms dienoms Seime, kai būna plenariniai posėdžiai. Jeigu tu gyveni Vilniaus mieste, turi nuosavybę, gali gyventi, kam tau reikia Seimo viešbučio“, – kalba Seimo narys, konservatorius Andrius Vyšniauskas.

„Gyvenantys ir turintys gyvenamosios nuosavybės Vilniuje, jiems tokio poreikio nėra. Šitas reliktas primena privilegiją, dotuojamą iš valstybės biudžeto“, – teigia Seimo narys, konservatorius Mindaugas Lingė.

Visi keturi Seimo viešbutyje apsistoję vilniečiai Seimo opozicija. Nepasisekė ir valstietei Rimantei Šalaševičiūtei, kuri gyvena beveik 25 kilometrai nuo sostinės dviejų aukštų name kartu su dukros šeima. Seimo narė apsigyveno viešbutyje, nes kelionės iš namų į darbą sudaro daug problemų.

„Gyvename ant tos vadinamos ribos 25-ių kilometrų. Visuomeninis transportas, kuriuo aš galiu atvykti į Vilnių, jis labai yra neparankus, nes grįžti iš darbo Seime, paskutinis autobusas, kuris išvažiuoja iš Vilniaus, jis iš važiuoja 17-ą valandą. Ir faktiškai dalyje Seimo posėdžio aš net negalėčiau dalyvauti“, – aiškina R. Šalaševičiūtė.

„Jeigu tavo būstas yra toliau nuo Vilniaus, 300 metrų, tai ką aš žinau – spręsk. Parduok tą būstą, pirk Vilniuje būstą“, – sako A. Vyšniauskas.

O Darbo partijos atstovė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė vietos viešbutyje paprašė, nes teko parduoti savo būstą mieste ieškant kito.

„Lokacija tikrai gera. Prie pat darbo, kad galėtumėm išsinuomuoti tą Seimo viešbutį, tą ir padarėme. Tikslas pasikeisti gyvenamąjį būstą iš mažesnio į didesnį“, – kalba I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Vienintelis Seimo narys, kuris atsisako visuomenei paaiškinti priežastį, kam Seimo nariui reikalingi du būstai, tai valstietis Gintautas Kindurys.

„Mano asmeninis reikalas, aš galiu nuomuoti, aš galiu šokti, galiu miegoti, aš suprantu, jeigu viešbutyje parduotuvę atidaryčiau, tai tada jau būtų baisu“, – sako G. Kindurys.

Seimo opozicija konservatorių pasiūlymą vadina dūmų uždanga, kuria esą valdantieji bando nukreipti visuomenės dėmesį nuo rimtesnių valstybės bėdų.

„Bandome sukelti neigiamus visuomenės jausmus ir pridengti savo neveiksnumą, nesprendžiamas kitas problemas: infliaciją, elektros kainų didėjimas“, – tvirtina I. Kačinskaitė-Urbonienė.

„Jie nori atitraukti dėmesį nuo savo baisių liberalizacijos klaidų. Dėl elektros“, – sako T. Tomilinas.

„Seimo salėje bus įvairių nuomonių ir tikrai galima svarstyti, kad tie likę butai Seimo viešbutyje neužimti, galėtų būti nuomojami, kad ir rinkos kaina ir į juos galėtų pretenduoti tie patys Seimo nariai, kurie dėl vienos ar kitos priežasties nenori gyventi savo turimuose butuose“, – teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimas konservatorių pasiūlymą dėl viešbučio planuoja svarstyti rudens sesijos pradžioje, rugsėjo mėnesį. Seimo viešbutyje vietos suteiktos 61 Seimo nariui. 8 parlamentarai patalpų atsisakė, užleido vietas karo pabėgėliams. Viešbutyje išviso 17-oje butų šiuo metu gyvena ukrainiečiai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer