„Ignitis“ įspėja dalį klientų: rytoj elektros geriau nejunkite – bus labai brangu

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ informuoja apie ketvirtadienį, gegužės 30 d., numatomą elektros energijos kainų pakilimą „Nord Pool“ biržoje, kuris ypač aktualus „Išmanus – Valandinis“ planą pasirinkusiems buitiniams bendrovės klientams bei verslo klientams, sudariusiems nefiksuotos kainos sutartis. Bendrovės atstovė Dalia Bražiūnaitė atkreipia dėmesį, kad brangiausią valandą kilovatvalandės kaina sieks 0,6 Eur/kWh su PVM (500,05 Eur/MWh be PVM).

„Atkreipiame dėmesį, kad pastarosiomis dienomis dėl karštų orų, silpnos vėjo generacijos vėjo elektrinėse ir dėl karščio stipriai išaugusios elektros energijos paklausos vėsinimui, „Nord Pool“ biržoje elektros kaina yra didesnė nei įprasta. Ketvirtadienį visą dieną elektra biržoje bus brangesnė nei buvo pastaruoju metu, o nuo 20 val. iki 21 val. jos kaina ypač išauga – iki 0,6 Eur/kWh su PVM (500,05 Eur/MWh be PVM). Rekomenduojame klientams, ypač tiems, kas turi su birža susietą valandinį planą, atsisakyti nebūtino elektros vartojimo brangiausiomis valandomis“, – komentavo D. Bražiūnaitė.

„Ignitis“ atstovės teigimu, pagrindinės elektros energijos kainų šuolio priežastys yra ypač karšti orai ir stipriai išaugęs elektros energijos poreikis vėsinimui, apniukęs dangus ir dėl to mažesnė generacija saulės elektrinėse, silpna vėjo generacija. Gaminantys vartotojai dienos metu vartoja savo elektrinėse pasigamintą elektros energiją, tačiau vakare, nebesant saulės, pradeda imti elektrą iš tinklo, tai didina paklausą, kas taip pat daro įtaką elektros kainai biržoje.

Sužinoti kiekvienos valandos elektros energijos kainas ir pagal tai organizuoti savo suvartojimą buitiniai vartotojai gali išmaniajame telefone įsidiegus nemokamą „EnergySmart“ programėlę. Klientų patogumui „Ignitis“ tiek šioje programėlėje, tiek interneto svetainėje esančiuose grafikuose atvaizduoja „Nord Pool“ biržos kainas jau pritaikytas Lietuvos laiko zonai ir su pridėtu PVM. Tai padeda buitiniam vartotojui tiksliai žinoti ir nesusipainioti kurią valandą, kuri kilovatvalandės kaina bus Lietuvoje. Programėlė taip pat leidžia buitiniams vartotojams stebėti ir analizuoti bendrą bei atskirų įrenginių elektros energijos suvartojimą, jį netgi palyginti su panašių namų ūkių suvartojamu vidurkiu ir tokiu būdu didinti savo namų energetinį efektyvumą.

Verslo klientai kiekvienos valandos elektros energijos kainas gali sužinoti interneto svetainėje esančiuose grafikuose, kurie atvaizduoja „Nord Pool“ biržos kainas jau pritaikytas Lietuvos laiko zonai be pridėto PVM.

www.tv3.lt

Site Footer