Ingrida Šimonytė ir Remigijus Žemaitaitis Seime aiškinosi svarbų dalyką: pas kurį „galvoje yra košė“

Antradienį Seime buvo priimamas įstatymo projektas dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatos centriniam šildymui ir karštam vandeniui.

Į Regionų frakcijos atstovo R. Žemaitaičio spėjimus, kad projektas po kurio laiko gali nuskurdinti žmones, premjerė I. Šimonytė atsakė replika, kad jam turėtų būti sunku gyventi su „tokia koše galvoje“. R. Žemaitaitis skolingas neliko ir atšovė, kad tai I. Šimonytės galvoje yra „košė“.

Už tokį „darbą“ parlamentarai atlyginimą gauna iš visų mokesčių mokėtojų pinigų.

Kas bus lengvatai pasibaigus

Pasisakydamas dėl įstatymo projekto R. Žemaitaitis stebėjosi, kad valdantieji veikiausiai „išlaužė rankas“ opozicijai – t.y. kažkokiu būdu privertė juos palaikyti lengvatos priėmimą. Nes anksčiau opozicijos atstovai tvirtino, kad lengvata yra diskriminacinė – ja gali pasinaudoti tik daugiabučių gyventojai.

Ir dabar girdžiu visai kitus argumentus ir netgi stebiuosi žmonėmis, kurie pasisako už. Tai, gerbiamieji, šita lengvata ir šita PVM lengvata, kuri bus taikoma iki 2024 m. gegužės 1 d., iš esmės pagal visus algoritminius skaičiavimus, kurie taikomi tiek Europos Komisijoje, tiek Europos centriniame banke, Lietuvoje žmones gali pastūmėti į skurdo lygį nuo 2 iki 5 proc. Netgi, kai kuriais atvejais, skaičiuojama, kad daugiau“, – šnekėjo R. Žemaitaitis.

Pasak jo, taip bus dėl to, kad daugiau žmonių, ypač besišildančių centralizuotai, taps priklausomi nuo valstybės gėrio.

„Ir pasibaigus šitai PVM lengvatai mes turėsime priešingą efektą, priešingą lengvatą, kas iš esmės lems, kad, tvirtinant 2024 m. biudžetą, numatysime, kad biudžeto pajamos ženkliai augs. O ženkliai augs todėl, kad PVM lengvata grįš nuo 9 iki 21 proc. O tą lengvatą panaikinsite 2023 m. gruodžio mėnesį balsuodami už valstybės biudžetą“, – įspėjo parlamentaras.

Taip, anot jo, automatiškai bus užprogramuota milžiniška infliacija 2024 m. gegužės 1 d.

„Jeigu šiandieną turite Lietuvoje infliaciją 22–21,6 proc., tai galite užsifiksuoti ir, tikiuosi, tas įrašas išliks istorijai: 2024 m., prieš pat prezidento rinkimus, infliacija birželio mėnesį Lietuvoje bus 16–17 proc. Reiškia, jūs toliau norite, kad Lietuva eitų skurdo linkme ir tvari finansų valdymo politika būtų eliminuota“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Tai pas kurį galvoje košė?

Ministrė pirmininkė I. Šimonytė iš karto sarkastiškai sureagavo į tokias parlamentaro šnekas.

„Nu, tikrai labai sunku su tokia koše galvoje gyventi. Bet aš tiesiog norėčiau atkreipti dėmesį gerbiamo kalbėjusio prelegento, kad PVM lengvata centriniam šildymui termino neturi. Ir tai, kas yra siūloma dabar, tai dar kompensuoti ir tuos 9 proc., kurie nustatyti kaip nuolatinė lengvata“, – sakė premjerė.

Ji taip padėkojo, kad R. Žemaitaitis krato galvą, kurioje, anot I. Šimonytės, yra košė.

„Tai ačiū jums labai, kad jūs kratote galvą, bet aš drįsčiau pasilikti prie savo nuomonės. Ir nereikia čia žmonių gąsdinti Armagedonu. Jeigu bus reikalingi papildomi sprendimai 2024 m., bus ir tie sprendimai”, – žadėjo I. Šimonytė.

Matyt, jos replika nepatiko R. Žemaitaičiui, nes jis pasidalijo įžvalgomis, kas gi yra ministrės pirmininkės galvoje.

„Gerbiama premjere, tikrai pas jus košė galvoje. Aš noriu pabrėžti ir pasakysiu, <…> kodėl pas jus košė galvoje, nes negalima Seimo nariui šitaip kalbėti, reikia skaityti, koks yra įstatymo projektas.

Šitas įstatymo projektas taikomas nuo rugsėjo 30 d. Tai reiškia, žmogus, kuris nusipirko granules, nusipirko mazutą, nusipirko bet kurią kūrenimo priemonę iki rugsėjo 30 d., gerbiama premjere, jam PVM lengvata netaikoma. Ir jeigu jis pirko 2021 m., 2022 m. iki rugsėjo 30 d., tai tokiu atveju lengvatos nebus taikomos“, – atšovė R. Žemaitaitis.

I. Šimonytė daugiau nesiaiškino apie košę, tačiau vėl atšovė oponentui parlamente:

„Man atrodo, ką jūs bandėte paaiškinti, kad 2024 m. kažkodėl centriniam šildymui pradės galioti 21 proc. PVM. Tai nieko panašaus nėra, nebuvo ir nebus, kadangi 9 proc. lengvatinis PVM tarifas nustatytas 19 str. kaip nuolatinis, kol Seimas nenuspręs kitaip.“

Nepaisant beprasmio aiškinimosi, pas ką galvoje košė, kas ką nuskurdins ar išgelbės, galiausiai Seimas priėmė minėtas įstatymo pataisas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer