Iš Pinskuvienės – pasipiktinimas ir klausimas politikams, ko jie siekia: „Dar labiau įbauginti Lietuvos žmones?“

Širvintų merę Živilę Pinskuvienę papiktino viešas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narės Dovilės Šakalienės pareiškimas, kad Socialdemokratų partija dar 2022 metų vasarį pasisakė už tai, jog Lietuvos kariai gali būti siunčiami į Ukrainą.

„Turint omeny, kad Lietuvos socialdemokratų reitingai šiuo metu tikrai ne dugne, žmonės turėtų suprasti, ką ši politinė jėga mąsto ir kaip mato mūsų šalies buvimą NATO ir ES.

Viena iš didžiųjų Lietuvos politinių jėgų su D. Šakaliene, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nare, švaistosi tokiais pasiūlymais, kurie kiekvienam bent kiek suvokiančiam geopolitinę situaciją, atrodo mažų mažiausiai iššaukiantys.

Juk jei Lietuva, būdama NATO nare, į Ukrainą oficialiai pasiųstų savo karius, tai reikštų, kad NATO tiesiogiai įsitraukia į karinį konfliktą su Rusija“, – feisbuke rašo Širvintų merė.

To pasekmių, anot Ž. Pinskuvienės, „prognozuoti nesinori“.

„Stebint viešąjį diskursą, galim matyti, kad prieš karių siuntimą į Ukrainą pasisako visos didžiosios Europos valstybės, o apie tai vos tik užsiminus Emanueliui Macronui, Prancūzija suskubo patikslinti, kad prezidentas kalbėjo tik apie mokymus ir išminavimo misijas“, – teigia merė.

Ž. Pinskuvienė nesupranta, kodėl D. Šakalienė praėjus dvejiems metams vėl prisiminė, ką jos atstovaujama partija siūlė prasidėjus karui.

„Dar labiau įbauginti Lietuvos žmones? O gal ir vėl matom, socdemų su konservatorių tandemą, kai eina koja kojon ir dirba ranka rankon?“ – retoriškai klausia politikė.

„Galiu klysti, tačiau tokiuose veiksmuose įžvelgiu dar vieną bandymą įtraukti tiek gynybai nepasirengusią Lietuvą, tiek visą NATO į atvirą konfliktą su Rusija“, – priduria ji.

www.tv3.lt

Site Footer