Įspėja elektros vartotojus: penktadienį kaina itin išaugs dėl rekordinių šalčių

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ informuoja apie penktadienį, sausio 5 d., numatomą elektros energijos kainų šuolį „Nord Pool“ biržoje, kuris ypač aktualus „Išmanus – Valandinis“ planą pasirinkusiems klientams. Privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė atkreipia dėmesį, kad brangiausią valandą kilovatvalandės kaina sieks 1,78 eur su PVM, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Atkreipiame dėmesį, kad pastarosiomis dienomis dėl ypatingai šaltų orų, silpnos vėjo generacijos vėjo elektrinėse ir dėl šalčio stipriai išaugusios elektros energijos paklausos, „Nord Pool“ biržoje elektros kaina yra didesnė nei įprasta. Penktadienį visą dieną elektra biržoje bus aukšta, o nuo 8 val. iki 9 val. jos kaina ypač išauga – iki 1,78 eur/kWh su PVM. Rekomenduojame klientams, ypač tiems, kas turi su birža susietą valandinį planą, atsisakyti nebūtino elektros vartojimo brangiausiomis valandomis“, – komentavo D. Bražiūnaitė.

Kaina kils dėl šalčių

„Ignitis“ atstovės teigimu, pagrindinės elektros energijos kainų šuolio priežastys yra šaltis, silpna vėjo generacija ir stipriai sumažėję elektros energijos gamybos pajėgumai Suomijoje, kas stipriai išaugino elektros energijos importo paklausą iš kitų aplinkinių valstybių Baltijos regione. Šiuo metu Suomijoje spaudžia apie -30 laipsnių šaltis, kas reikšmingai padidino elektros energijos paklausą patenkinti šildymo poreikį. 

Sužinoti kiekvienos valandos elektros energijos kainas ir pagal tai organizuoti savo suvartojimą galima išmaniajame telefone įsidiegus nemokamą „EnergySmart“ programėlę. Klientų patogumui „Ignitis“ tiek šioje programėlėje, tiek interneto svetainėje esančiuose grafikuose atvaizduoja „Nord Pool“ biržos kainas jau pritaikytas Lietuvos laiko zonai ir su pridėtu PVM. Tai padeda vartotojui tiksliai žinoti ir nesusipainioti kurią valandą, kuri kilovatvalandės kaina bus Lietuvoje. Programėlė taip pat leidžia stebėti ir analizuoti bendrą bei atskirų įrenginių elektros energijos suvartojimą, jį netgi palyginti su panašių namų ūkių suvartojamu vidurkiu ir tokiu būdu didinti savo namų energetinį efektyvumą.

www.tv3.lt

Site Footer