Įspėja – staiga dvi grėsmingos stichijos Lietuvą padalins į dvi dalis: dangus maišysis su žeme

Šiandien Lietuvoje buvo saulėta ir karšta. Šis vakaras irgi bus giedras, bet apie vidurnaktį lietaus debesys pasirodys pajūryje. Iki ryto palis vietomis šalies vakaruose. Kai kur smarkiai. Dieną vakarinėje šalies pusėje vietomis lietus, kai kur smarkus, su perkūnija, kruša ir vėjo gūsiais, praneša sinoptikas Naglis Šulija.

Anot jo, žemiausia oro temperatūra naktį bus visur daugmaž vienoda – apie 20–22 laipsnius: „Tai yra, numatoma dar viena tropinė naktis“.

Rytoj vakarinėje šalies pusėje, kur lis, bus nuo 24 iki 28 laipsnių, tai priklausys nuo lietaus. Šalies rytuose kais iki 30–32, vietomis 34 laipsnių karščio.

„Kitaip tariant, rytoj Lietuva bus padalyta į dvi dalis. Vakarinėje pusėje ir naktį, ir dieną vietomis lietus, kai kur smarkus, dieną gali būti su perkūnija ir kruša“, – prognozuoja N. Šulija.

Rytinėje pusėje lietaus nenumatoma. Naktį atvės iki 20–22, dieną vakaruose bus 24–28, rytuose 30–32, vietomis iki 34 karščio.

Rytoj atsiradę lietaus židiniai penktadienio naktį klajos po Lietuvą. Vietomis lis, kai kur gali ir smarkokai, su perkūnija. Visgi lietus rims. Dieną palis tik kai kur ir jau visai nedaug. Oras naktį atvės iki 20–22 laipsnių (ir vėl tropinė naktis), dieną bus iki 29–31 laipsnio karščio, šalies vakaruose 23–25 laipsniai.

Savaitgalį užklups liūtys

Šeštadienio naktį lietaus tikimybė menka, dieną daug kur vasariškos liūtys su perkūnija ir vėjo gūsiais. Naktį atvės iki 19–21, dieną šils iki 27–29, pietuose 31–33 laipsnių karščio, šalies vakaruose žada būti 24–27 laipsniai šilumos.

„Ką gi, artimiausiomis dienomis ir kaitros bus per daug, ir lietus dažnai bus nedraugiškas. Patartina sekti prognozes – gali būti permainų“, – sako sinoptikas.

Orai Europoje

Orus Europoje rytoj lems daugiausia aukšto slėgio sritys. Žemam slėgiui beveik neliks vietos.

Saulėta rytoj bus žemyno pietuose ir rytuose. Kitur dangų dengs visokie debesys, bus ir gana storų.

Kaitra bus maždaug ten, kur bus giedra, tai yra pietuose ir rytuose. Kitur šiluma bus gerokai saikingesnė.

Romoje rytoj bus sausa, saulėta ir 39 laipsniai karščio, Barselonoje irgi saulė ir 28 laipsniai. Paryžiuje debesuota, nelis ir šils iki 24, Londone taip pat debesuota, nelis ir 22 šilumos. Berlyne debesuota, truputį palis ir šils iki 25, Varšuvoje saulė pro debesis ir 31 laipsnis karščio.

www.tv3.lt

Site Footer