Išpuolis prieš Kyjivą po mėnesio pertraukos: Ukraina atskleidžia, kas buvo tikrasis taikinys

Rusijos strateginė aviacija raketomis apšaudė Kyjivo geležinkelių remonto dirbtuves. Rusai tvirtina, kad Ukraina ten laikė iš Vakarų gautą ginkluotę, bet „Ukrainos geležinkeliai“ tokius teiginius paneigė, sakydami, jog atakuotose remonto dirbtuvėse remontuoja grūdams eksportuoti reikalingas bėgines transporto priemones.

Ukrainos atominių elektrinių operatorė pranešė, jog rusų sparnuotoji raketa, kuri buvo paleista Kyjivo kryptimi, praskriejo kritiškai žemai virš antros didžiausios Ukrainos atominės elektrinės.

Paskutinį sykį Kyjivas buvo apšaudytas daugiau nei prieš mėnesį – balandžio 29-ąją.

17.42 | Popiežius ragina surengti „tikras derybas“ dėl karo Ukrainoje

Popiežius Pranciškus sekmadienį dar kartą paragino surengti „tikras derybas“, siekiant išvengti, anot jo, „vis labiau pavojingos“ konflikto Ukrainoje eskalacijos.

Kai siautėja naikinimo ir mirties šėlsmas, nerimsta susirėmimai, kurstantys vis labiau visiems pavojingą eskalaciją, atnaujinu savo kreipimąsi į tautų lyderius: prašau, neveskit žmonijos į pražūtį“, – kalbėdamas pro Apaštališkųjų rūmų langą Šv. Petro aikštėje sakė pontifikas.

16.39| Ukraina neigia, kad Rusija taikėsi į europietiškus tankus

„Ukrainos geležinkeliai“ patvirtino informaciją apie keturias Rusijos paleistas raketas į remonto dirbtuves, bet atmeta Rusijos teiginius, neva ten buvo saugomi iš Rytų Europos atvežti tankai.

„Dirbtuvėse remontuojame bėgines transporto priemones atviru viršumi ir grūdams gabenti skirtas platformas, kurias naudojame eksportui. Tikrasis Rusijos taikinys yra Ukrainos ekonomika ir civiliai gyventojai“, – panešė „Ukrainos geležinkelių“ vadovas Oleksandras Kamyšinas.

Vienas dirbtuvių darbuotojas per ataką buvo sužeistas.

15.49 | Iš Lysyčiansko slapta evakuoti 66 žmonės

Luhansko regione, kur vyksta stiprūs mūšiai, iš Lysyčiansko miesto slapta evakuoti 66 žmonės, tarp jų 6 vaikai. Pasak Luhansko srities gubernatoriaus Serhijaus Haidai, apie evakuaciją nebuvo skelbta viešai, bet kariuomenės, policijos ir pagalbos tarnybų atstovai patys ėjo į slėptuves bandydami įtikinti gyventojus palikti miestą. Praėjusią savaitę evakuacija buvo sustabdyta, kai rusai atakavo evakuacijos automobilį ir nužudė prancūzų žurnalistą.

15.42| Ukrainos atominių elektrinių operatorė: rusų sparnuotoji raketa praskrido itin žemai virš AE

Ukrainos atominių elektrinių operatorius „Energoatom“, administruojantis visas šalies atomines jėgaines, teigia, kad Rusijos sparnuotoji raketa sekmadienį ryte praskriejo kritiškai žemai virš vienos pagrindinių atominių jėgainių. „Tikėtina, kad tai buvo raketa, paleistą Kyjivo kryptimi“, – paskelbė Pietų Ukrainos arba Pivdenoukrainska atominės elektrinės operatorius viename Telegram kanalų.

Naujienų agentūra „Reuters“ negalėjo nepriklausomai patikrinti incidento. Pietų Ukrainos atominė jėgainė yra antra pagal dydį, įsikūrusi Mykolajivo regione, apie 350 kilometrų į Pietus nuo Kyjivo.

15.27 | Paviešino, kaip atrodo Družkivkos miestas po apšaudymo

Ukrainos policija paviešino vaizdo įrašą, kaip atrodo Družkivkos miestas Donecko regione po rusų apšaudymo iš oro.

 

15.16 | Rusai prarado 31 150 karių

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas praneša, kad iki birželio 5 dienos Rusija prarado 31 150 karių, 1381 tanką, 3392 pėstininkų kovos mašinas, 2360 transporto priemonių ir autocisternų, 686 artilerijos vienetus, 207 savaeiges raketų paleidimo sistemas, 95 priešlėktuvinius ginklus, 175 sraigtasparnius, 210 kovinių orlaivių, 548 dronus, 13 laivų.

15.09 | Rusijos pakalikai Donecko regione teigia galintys įvykdyti mirties bausmę 2 britams ir marokiečiui

Rusijos pakalikai Donecko regione pareiškė pabaigę „kriminalinį tyrimą“ prieš tris sučiuptus užsieniečius – du Jungtinės Karalystės piliečius Seaną Pinnerį ir Andrew Hillą bei Maroko pilietį Saadouną Brahimą, praneša „Ukraunskaja pravda“. Jų teigimu, užsieniečiams gresia mirties bausmė dėl dalyvavimo konflikte Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pusėje.

13:08 | Kyjivas apšaudytas po mėnesio pertraukos: Putinas žada daugiau išpuolių

Rusijos pajėgos sekmadienio rytą raketomis atakavo Ukrainos sostinę Kyjivą. Pirminiais duomenimis, žuvusiųjų nėra. Skelbiama, kad buvo taikytasi į „Ukrainos geležinkelių“ objektus.

Rusijos prezidentas V. Putinas savo interviu valstybinei televizijai užsiminė, kad Ukrainai gavus tolimojo nuotolio ginkluotės, Rusija imsis puolimo ten, kur dar nebuvo anksčiau puolama.

Tačiau šiandieninė ataka su tuo vargu ar susijusi, nes net ir pačios Rusijos propaganda skelbė, kad „sunaikinti Vakarų šalių tiekti tankai T-72“, nieko neužsimenant apie tolimojo nuotolio raketų paleidimo įrangą.

Ukraina antskrydžio nekomentuoja, tik patvirtino, kad išpuolio metu buvo sužeistas vienas žmogus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer