47-erių metų Panevėžio rajono gyventoja Inga Ragalskytė dar visai neseniai buvo prie mirties slenksčio. Į sunkią avariją papuolusiai moteriai plyšo širdies aorta, dėl kurios už Ingos gyvybę Panevėžio Respublikinėje ligoninėje kovojo net 30 medikų.
Tikrai jaučiausi kaip antrą kartą gimusi“, – apie patirtas emocijas po sudėtingos operacijos kalbėjo moteris.
Po tragiškos avarijos – kova už gyvybę
Praeitų metų rugsėjo 11 dieną Inga prisimins ilgai. Tuo metu moteris kartu su seserimi ir sesers kūdikiu vyko namo iš Putinėlių į Krekenavą.
„Mes su sese važiavome, kai į mus trenkėsi iš šalutinio kelio išvažiavęs automobilį. Patyriau šoką. Atsisegiau diržą, nes įvykus avarijai išlikau sąmoninga.
Tuomet šokau padėti sesei ir sukniubau ties bagažine. Nebegalėjau nieko padaryti, jutau milžiniškus skausmus. Po to liudininkai iškvietė medikus.
Pagalbos reikėjo visiems: man, sesei ir sesės kūdikiui. Atvyko greitoji, mane pirmą išgabeno į ligoninę. Ten man padarė tyrimus, pasakė, kad reikalinga operacija. Tiek teatsimenu“, – skausmingą įvykį prisimena Inga.
Tuo metu moteris iš visų trijų automobilyje važiavusių žmonių patyrė didžiausius sužalojimus.
Medikai reagavo žaibiškai
Ligoninėje medikai nesnaudė ir iškart ėmėsi operuoti Ingą. Operacijoje dalyvavo 30 medikų ir ji truko net penkias valandas.
„Man medikai papasakojo, kad buvo labai sunku mane gelbėti. Buvo plyšusi aorta, trūkęs žarnynas. Operacija truko labai ilgai, penkias valandas, buvau smarkiai nukraujavusi. Prie manęs dirbo net 30-ies gydytojų brigada“, – prisiminė moteris.
Iš viso Inga ligoninėje praleido vienuolika dienų. Keturias iš jų – reanimacijoje. Pabudusi iš narkozės moteris papasakojo, kad svarbiausi jai buvo du dalykai: sužinoti, koks laikas, ir gauti atsigerti.
„Prabudusi pirmiausia norėjau sužinoti, koks laikas. Nežinojau, ar čia rytas, ar čia vakaras. Tada pajutau, kad man labai bloga. Negalėjau nieko pasakyti, nes prie manęs buvo daug prijungtų aparatų, tai pradėjau belsti rankomis. Seselė išgirdo, atjungė kai kuriuos aparatus.
Tada aš prabilau, kad noriu gerti. Seselės labai apsidžiaugė, net ėmė ploti, kad po tokios sudėtingos operacijos aš atsigavau. Sakė: „Ačiū dievui, kad tu atsigavai. Vadinasi, gyvensi“. Aš net apsiverkiau tada“, – jautriomis akimirkomis pasidalijo moteris.
Gydytojams bus dėkinga visą gyvenimą
Šiuo metu Inga nedirba. Ji prisipažįsta, kad pas ją nebėra tiek jėgų, kiek buvo iki nelaimės. Moteris ketina dar mėnesį pailsėti, o vėliau ieškotis darbo, kuris nereikalaus tiek daug fizinių jėgų.
Nors moteriai vis dar paskauda žarnyną ir ji vartoja vaistus, tačiau taip pat ji negali atsidžiaugti, kad išliko gyva.
„Norėčiau gydytojams pasakyti nuoširdų ačiū. Esu jiems dėkinga, kad pavyko mane išgelbėti, nes čia buvo tikrai neeilinis įvykis.
Man sakė, kad būčiau buvusi išgelbėta nebent Vilniuje ar Kaune, o čia jiems pavyko mane išgelbėti Panevėžyje. Tikrai jaučiausi kaip antrą kartą gimusi“, – šyptelėjo Inga.