Įtariamasis žiauriu 2-metės sumušimu Raseiniuose lieka už grotų maksimaliam terminui

Šį penktadienį Šiaulių teismas sprendė dėl kardomosios priemonės smurtu prieš 2-metę Raseiniuose įtariamam 22 metų vyrui pratęsimo. Prokuratūros atstovai naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad buvo prašoma pratęsti suėmimą didžiausiams leistinam terminui – 3 mėnesiams.

Teismas nusprendė tenkinti prokuratūros prašymą, tad smurtu įtariamas vyras dar bent 3 mėnesiams liks suimtas. Daugiau informacijos apie atliekamą ikiteisminį tyrimą teisėsauga neteikia.

Griežčiausią kardomąją priemonę teismas skyrė atsižvelgdamas į tai, kad įtariamasis gali slėptis nuo teisėsaugos pareigūnų ir daryti naujas nusikalstamas veikas.

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas yra tęsiamas, toliau atliekami nusikalstamos veikos atskleidimui reikšmingi procesiniai veiksmai.

Primename, kad šių metų sausio pabaigoje Šiaulių teismas Raseiniuose sužalotos mergaitės mamai skyrė kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą keturiems mėnesiams dėvint apykoję.

Baigiantis įtariamosios suėmimo terminui toks sprendimas priimtas remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma, gautomis specialistų išvadomis ir aiškėjančiomis, kaip įtariama, įvykdyto nusikaltimo aplinkybėmis, ketvirtadienį pranešė prokuratūra

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė Jūratė Tamašauskienė pažymėjo, kad atsižvelgiant į kardomųjų priemonių paskirtį, numatytus tikslus galima tinkamai pasiekti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis nei pačia griežčiausia – suėmimo.

Sunkūs sužalojimai

Ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 26 dieną. Išvakarėse dvejų metų mergaitė dėl kūno sužalojimų iš Raseinių ligoninės buvo atvežta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas.

Gruodžio 28 dieną byloje įtarimai byloje pareikšti mažametės mamai ir šios draugui. Abiem įtariamiesiems buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Mažametės mamai suėmimas skirtas mėnesiui, jos draugui – dviem mėnesiams. Pastarojo gynėja kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti teismo nutartį dėl suėmimo, tačiau Šiaulių teismas gynėjos skundą atmetė.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Šiaulių apygardos prokuratūra. Tyrimą atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer