Jautri gelbėjimo operacija: iš 6 metrų šulinio sėkmingai ištraukto mažo stirniuko atėjo pasitikti stirna mama

Į beveik šešių metrų šulinį Kaune įkritęs stirnos mažylis pagalbos šaukėsi ir pats, ir aplink besiblaškiusi jo motina. Išvydę dramatišką situaciją gyventojai iškvietė ugniagesius, šie ir iškėlė nelaimėlį. Mažyliui pasisekė ir kad jo nepaliko mama stirna.

„Cypė, cypė, o mama tik blaškėsi į vieną pusę, į kitą. Toks jausmas, kad mama į mus žiūri ir kažką prašo“, – pasakoja kaunietis Eduardas Alūzas.

Kauniečiai žvilgt į šulinį, o jo gilumoje guli susigūžęs stirnos mažylis ir vis gailiai surinka. O dar vakar stirna jauniklį vedžiojosi šioje krūmais apžėlusioje pievoje Aleksote.

„Jau daug metų gyvena jos, ir vakar vaikščiojo normaliai, o šiandien žiūrim, kad pradėjo kažkokie garsai sklist. Bet mama nebėgo, mes čia ėjom, tai ji čiut atsitraukia ir žiūrėjo į tą vietą“, – kalba Eduardas.

Matyt, mažylis prasmego belakstydamas pievoje – įsmuko pro didžiulę skylę betoniniame dangtyje. Gyventojai suskubo ieškoti pagalbos. Į nelaimės vietą atskubėję ugniagesiai kviečia ir pastiprinimą – aukštalipius galinčius nusileisti į 6 metrų gylį.

Prasideda nelaimėlio keturkojo gelbėjimo operacija ir persigandęs gyvūnas jau specialiame tinkle keliauja į viršų.

„Pasistatėm vadinamąjį trikojį, kuriuo iškelsime stirnaitę, aš nusileidau žemyn, stirnaitė buvo labai rami, išsigandusi, sušalus, šlapia, ją įdėjom į specialų tinklą ir palengva iškėlėm. – Nesipriešino ji? – Ne, visiškai išsigandus, išsekus turbūt“, – sako ugniagesys gelbėtojas – aukštalipis Gintautas Lakštinis.

Švelniakailis, įleistas į transportavimo narvą, tik strykt ir atsistoja. Jį apžiūrėję gyvūnų globėjų asociacijos atstovai sako akivaizdžių sužalojimų nematyti.

„Jokių lūžių, apskritai labai sėkmingai įkrito į tą šulinį, kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet jokių sužeidimų, ant kojų stovi, tai svarbiausia, viskas labai gerai baigėsi“, – komentuoja gyvūnų globėjų asociacijos atstovas Gediminas Liubinas.

Vos vėl išgirdusi mažylio balsą iš krūmų į atvirą vietą kaip mat išlenda ir stirna. Ištempusi kaklą ji stovi atokiau ir viską stebi.

„Stirniukas pradėjo cypt ir motina pasirodė. – Tai prasmės laikyt toje transportavimo dėžėje nebuvo? – Aš manau, taip“, – sako operacijų vadovas Rimgaudas Viščius.

Tad sprendimas – greitas. Atidaromos narvo durelės ir jauniklis jau lekia per pievą.

Jautrus mažylio ir jo mamos stirnos susitikimas, švelnus bučinys ir jiedu pasileidžia šuoliais tolyn.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer