Jokiu būdu nemiegokite su kalėdine pižama: gali baigtis liūdnai

Daugelis šeimų ruošiasi vilkėti kalėdines pižamas, kad būtų patogu ir šilta, nes žiemos mėnesiais temperatūra smarkiai nukrenta. Tačiau norima įspėti miegančius su šventinėmis pižamomis, nes dėl storos medžiagos jose gausiau prakaituojama, todėl lovoje gali atsirasti bakterijų.

Optimali temperatūra miegoti yra 17 – 19 laipsnių, tačiau daugelis šventinių pižamų yra pagamintos iš storos medžiagos, pavyzdžiui, vilnos. Tai ne tik gali gerokai pakelti kūno temperatūrą naktį, bet ir sukelti odos skausmą bei nemalonų kvapą, rašo express.co.uk.

„Winstons Beds“ čiužinių ekspertė Rebecca Swain sakė: „Nors daugelis iš mūsų mėgsta šventiškai nusiteikti ir per Kalėdas apsivilkti vienodą pižamą, norime įspėti tuos, kurie ją dėvi miegoti.

Nors jos gali būti puikus būdas sušilti vėsiu oru, mūsų kūno temperatūra per naktį natūraliai pakyla ir viršija optimalią 17 – 19 laipsnių miego temperatūrą. Dėl storos medžiagos gali susidaryti prakaituota ir nepatogi aplinka miegoti, kurioje taip pat gali atsirasti nemalonių gyvių, pavyzdžiui, dulkių erkučių.“

Pasak „Winstons Beds“ ekspertų, štai priežastys, dėl kurių turėtumėte vengti dėvėti kalėdinę pižamą į lovą.

Dulkių erkutės

Miegojimas su pižama reiškia, kad dėl svilinančios temperatūros dažniau prakaituosite. Tai ne tik sukelia nepatogumų miegant, bet ir labai nehigieniška.

Prakaitavimas miegant

Viena iš pagrindinių problemų, kylančių miegant aukštesnėje nei optimali miego temperatūroje, yra prakaitavimas miegant. Tai ne tik sukelia nepatogumus miegant, bet ir labai nehigieniška.

Niežtinti oda

Dauguma kalėdinių pižamų yra pagamintos iš storų, vilnonių medžiagų, dėl kurių naktį, pakilus kūno temperatūrai, gali skaudėti ir niežėti odą. Tai gali pabloginti odos būklę ir sukelti bėrimus.

Nemalonus kvapas

Nuolat miegant su pižama, ant patalynės ir drabužių medžiagos gali atsirasti nemalonus prakaito kvapas. Jis gali būti dar blogesnis nuo storesnių medžiagų, pavyzdžiui, vilnos, kai kvapą sunkiau išskalbti.

Čiužinio pažeidimai

Jei pradedate prakaituoti vilkėdami storą pižamą, naktį skysčiai gali prasiskverbti į čiužinį, o tai gali pažeisti medžiagą ir palikti geltonų dėmių, todėl čiužinys greičiau sugenda.

www.tv3.lt

Site Footer