Juknevičienė: „Tai yra skaidriausiai dirbanti Vyriausybė per visą Nepriklausomybės laikotarpį“

Lietuvos savivaldybių tarybų nariai naudoja daugybę skirtingų mokesčių mokėtojų pinigų grobstymo schemų, rodo visuomenininko Andriaus Tapino atliekamas tyrimas. Tarp tokių politikų ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri bandė įrodyti, kad pirmojo karantino metu per tris mėnesius išvažinėjo net 1100 eurų vertės degalų dirbdama Kauno miesto tarybos narės darbą opozicijoje, o šiuo metu yra pateikusi atsistatydinimo raštą.

Apie tai, ar politikai prisiima pakankamai atsakomybės už savo veiksmus, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo nariai Rimantas Jonas Dagys ir Agnė Širinskienė bei Europos parlamento narė Rasa Juknevičienė.

Žmonėms įdomu, ar reiktų ministrei atsistatydinti. Ponia Rasa, kaip jums atrodo, ar turėtų atsistatydinti viena ministrė, ar visi tie, kurie yra pasisavinę lėšas dirbdami savivaldybėje?

R. Juknevičienė: Man atrodo, kad atsistatydinimas, šitos Vyriausybės griūtis, yra pernelyg svarbus klausimas. Kai kalbame apie aukštai užkeltą kartelę 2019 m. rinkimuose, aš nematau nei vieno ministro, kuris būtų kaip nors ją pažeidęs, dirbdamas ministru. Aš manau, kad tai yra skaidriausiai dirbanti Vyriausybė per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Neskubėčiau švaistytis, manau, reikėtų spręsti klausimus iš esmės. 

Ponia Širinskiene, kodėl premjerė taip gina ministrę ir jos neatstatydina, galbūt būtų nuleidžiamas garas, žmonės suprastų, kad prisiimama atsakomybė, arba bent jau pinigus grąžintų, nekalbama net apie tai?

A. Širinskienė: Būtų oru grąžinti pinigus. Aš tik noriu priminti, kad netgi Lietuvos moksleivių sąjungą (LMS) atsiribojo nuo švietimo ministrės. Dar nėra buvę, kad moksleiviai pradėtų kelti klausimus dėl savo ministro skaidrumo. Man atrodo, kad tai yra moralinio bankroto pradžia. Žinoma, ministras gali dirbti toliau, tačiau nebėra moralinio autoriteto, kuris ministrui, ir ypač švietimo, yra labai svarbus. <…>

Palinkėčiau premjerei taikyti vienodus standartus ir aklai neginti šioje situacijoje savo komandos narių. Mano manymu, ministrės buvimas savo kėdėje pradeda trukdyti visai vyriausybei, jos deklaruotai didelio skaidrumo politikai.

Pone Dagy, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasisakė, kad šitas skandalas yra politinės sistemos degradacija, sutinkate su tuo, ar ne?

R. J. Dagys: Degradacija aš to nepavadinčiau, nes, jei tai būtų degradacija, nieko apie šį skandalą neišgirstume. <…>

Man neramu, kad šitame skandale mėginama asmeninę atsakomybę uždengti kolektyvine atskomybe. Taip, egzistuoja politikų ar savivaldybių, kurie deramai nesutvarkė atsiskaitymo tvarkos, kolektyvinė atsakomybė, bet yra ir politiko asmeninė atsakomybė už prieš rinkimus deklaruotas vertybes. Tad, jeigu politiko žodžiai rinkėjams yra nieko verti, taip ir prasideda demokratinės sistemos degradacija. 

Visą laidą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer