Aktoriaus Ramūno Rudoko (55 m.) žmona, grožio specialistė Justina Rudokė (27 m.) ryžosi atsikratyti ją seniai kamavusio komplekso. Jau seniai pastebėjusi jaunatviškumą praradusią krūtinę, po ilgų dvejonių moteris pasiryžo pasidaryti krūtinės operaciją. „Tai yra vienas geriausių mano sprendimų“, – tikino su naujienų portalu tv3.lt kalbėjusi moteris.
Septynerius metus užsienyje ragavusi modelio duonos, Justina neslepia, kad dar būdama labai jauna galvojo, kad ateityje reikės koreguoti krūtinę.
Visai neseniai moteris į specialistus kreipėsi dėl krūtinės pakėlimo ir didinimo implantais. Kaip teigia ji, apie tai galvojo ilgą laiką, o pasidariusi visiškai nesigaili.
„Kad man reikės krūtinės operacijos, turbūt, pastebėjau ir supratau vos sulaukus aštuoniolikos. Mano nuomone, tam turėjo įtakos svorio svyravimas paauglystėje. Paauglystės metais teko padirbėti modelio darbą, tad ekstremalios ir greito rezultato dietos, deja, bet man tikrai pažįstamos.
Gaila, kad tuo metu trūko žinių ir motyvacijos sveikam gyvenimo būdui, sportui. Manau ši priežastis lėmė išsitampiusią odą krūtinės srityje, Aišku, galbūt tam įtakos turi ir genetika. Pradžioje problema nebuvo opi ir su ja buvo galima susitaikyti ir gyventi“
Situacija kardinaliai pasikeitė prieš penkerius metus gimus sūnui Raidui – vaiko žindymas ir auginimas vis dėlto padarė savo.
„Pradėjau jausti kompleksą, nepasitikėjimą savimi, negalėjau rengtis norimais drabužiais… Tada pradėjau galvoti, kodėl, būdama jauna moteris, turiu su tuo susitaikyti, kai šiuolaikinės galimybės leidžia tai pakeisti“, – apie galiausiai priimtą sprendimą pokyčiams teigė pašnekovė.
Apie pokyčius gyvenime dažnai skubame papasakoti artimiausiems žmonėms – tiesa, ne visada sulaukiame jų palaikymo. Vis dėlto Justinos atveju buvo kitaip.
„Apie šį savo norą ir sprendimą iš pradžių aptariau tik su savo artimiausiu žmogumi – vyru. Jo nuomone, operaciją galiu daryti, jeigu tik jausiuosi geriau.
Tai absoliučiai mano sprendimas, jam įtakos nedarė niekieno nuomonė. Vėliau informavau ir kitus artimuosiuos, kad ryšiuosi operacijai. Palaikymas taip pat buvo šimtaprocentinis“, – teigė moteris.
Atskleidė svarbiausius dalykus
Nors ir kūną koreguotis bando nemažai žmonių, pasiryžti pasidaryti operaciją gali ne visi. O svarbiausia, anot grožio specialistės, yra tinkamai atlikti namų darbus.
„Mano nuomone, svarbiausia išsirinkti tinkamą specialistą. Svarbu nuvykti bent jau į keletą skirtingų konsultacijų, pas skirtingus specialistus, kad rasti tinkamiausią sau. Mano atveju, specialistų nuomonės ir rekomendacijos buvo vis kitokios ir nei vienoje konsultacijoje nesijaučiau užtikrinta, kol ne nuvykau į Kauną, „Gijos“ klinikas, pas Gydytoją Mantą Sakalauską.
Pirmojo vizito metu aš sutariau operacijos datą. Šio gydytojo požiūris pilnai sutapo su manuoju. Savo atliekamose procedūrose ir visur kitur gyvenime visada akcentuoju natūralumą, lengvumą, būtent, šio specialisto estetikos supratimas yra lygiai toks pats.
Taip pat labai svarbūs ir žmogiškieji faktoriai – svarbu pilnai pasitikėti gydytoju, svarbu, kad jis padėtų nugalėti visas baimes, abejones. Būtent visa tai ir radau pas gydytoją Mantą“, – neslėpė ji.
Nors krūtų pakėlimo operacija, kaip pabrėžia gydytojai, yra nesudėtinga procedūra, visgi tai chirurginė intervencija, po kurio laukia gijimo laikotarpis.
„Operacija praėjo itin sklandžiai ir lengviau nei tikėjausi. Praėjus keletai valandų po jos vaikščiojau ir jaučiausi neblogai. Žinoma, pirmąją savaitę vartojamų vaistus nuo skausmo, nes jautėsi tempimas, tinimas ir skausmas.
Bet vienas iš man sunkiausių dalykų – miegojimas ant nugaros. Esu pratusi miegoti visai kitose pozicijose, tad šis dalykas – iššūkis. Dėl rezultato esu maksimaliai patenkinta, labai džiaugiuosi vaizdu veidrodyje ir jaučiu, kaip tai kelia nuotaiką ir gerina savijautą“, – šypteli pašnekovė.
Apie operaciją ir norą susigrąžinti jaunatviškas kūno formas prabilus socialiniuose tinkluose moteris sulaukė kritikos strėlių.
„Dauguma manė, kad aš esu „dar viena, kuri neturi ką veikti ir didinasi krūtinę“. Visuomenės požiūris į tai klaidingas. Krūtinės operacijos dažnai asocijuojamos su vulgarumu. Mano atveju tai buvo sprendimas, kuris padėjo man įveikti kompleksą, nepasitikėjimą savimi“, – pabrėžė ji.
„Svarbiausias krūtinės gijimo laikotarpis yra pirmi du mėnesiai. Per juos nuolatos turi nešioti kompresinę liemenėlę, riboti fizinį krūvį, nekelti aukštai rankų. Praėjo pirmosios dvi savaitės, jaučiuosi kur kas geriau, galiu pilnai grįžti į darbus, svarbu nepervargti ir klausyti savo kūno. Keletą kartų per savaitę atlieku limfodrenažinį masažą krūtinei, kuris mažina tinimą ir gerina savijautą“, – pasakojo Justina.
Viešai apie po žindymo prasidėjusias krūtinės problemas ir išsivysčiusį kompleksą prabilusi J. Rudokė neslepia besidžiaugianti, kad apie tai kalbama vis daugiau, o visuomenėje mažėja stigmų atvirauti tokia tema.
„Labai džiaugiuosi, kad šios temos vis daugiau lenda į viešumą. 9 iš10 gimdžiusių moterų susiduria su panašiomis problemos ar bent apie tai pagalvoja. Bet labai dažnai bijo, nesiryžta ir gyvena su kompleksais visą gyvenimą. Bet šių laikų galimybės specialistų profesionalumas leidžia viską pakeisti. Nusprendžiau apie tai kalbėti tada, kuomet pati aktyviai pradėjau galvoti apie operaciją, važinėti pas skirtingus specialistus, ieškoti informacijos, bendrauti su savo klientėmis panašiomis temomis, – sako ji. – Likau nustebina, kad tiek daug moterų apie tai galvoja, bet dvejoja….
Nes trūksta informacijos, realių patirčių, sunku išsirinkti specialistą, kuriuo galėtum pilnai pasitikėti. Tad nusprendžiau apie tai nepabijoti kalbėti viešai ir, galbūt, ką nors paskatinti pasiryžti, nebijoti ar tiesiog rekomenduoti nuostabų specialistą. Pradėjusi apie tai kalbėti sulaukiau daug moterų žinučių, kurios dėkoja, kad dalinuosi, kad tai padeda joms apsispręsti ar drąsiai laukti savo pokyčių.“