Atokių kaimų Rokiškio rajone gyventojai pakraupę, vilkai baigia išpjauti jų šunis. Vietiniai pasakoja, kad naktimis šunys dingsta ir nuo grandinių, ir palaidi, esą net iš voljerų. Plėšrūnai darbuojasi ne tik vienkiemiuose – įsisukę ir į kiemus gyvenvietėje.
Žmonės baiminasi, kad išpjovę šunis plėšrūnai taikysis į žmones.
Vilkus paryčiais užfiksavo ne tik atokiame Kreščionių kaime Rokiškio rajone gyvenančios Nadieždos sodyboje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Pilkius matė ir pati šeimininkė. Išgirdusi šuns lojimą suskubo žiūrėti, kas vyksta kieme.
„Įjungiau kameras ir kameroj pamačiau – vilkas per kiemą vaikšto. Aš greit išbėgau korodoriun, įjungiau šviesas lauke ir koridoriui. Ir jis tada išbėgo“, – pasakoja Rokiškio rajono gyventoja Nadiežda.
Tad jauną augintinį šįkart Nadieždai pavyko apsaugoti. Moteris pasakoja, kad prieš porą savaičių vilkai tiesiog iš kiemo išnešė net du jos šuniukus. Tąkart moteris negirdėjo triukšmo kieme, tik ryte pasigedo augintinių.
„Matėsi, kad ištraukta iš dirželio. Sako, kad šuniukas deficitinė mėsytė dabar jiems skaitosi. Būtent šitam name yra papjautas šuo, pakalnėje papjautas šuo ir dar aplinkui pora šunų papjauti“, – sako Nadiežda.
Baiminasi, kad pradės pulti žmones
Netoliese esančiame Bučiūnų kaime žmonės pasakoja dar daugiau kraupių istorijų. Esą naktimis šunys dingsta ir nuo grandinių, ir palaidi, net iš voljerų.
„Devyni šunys šiam momentui. Ir nežinau, ar čia viskas, ar ne. Čia vien tiek, kiek aš žinau“, – pasakoja Rokiškio rajono gyventoja Viktorija.
Viktorijos tėvų šuo tapo paskutine vilkų auka šią savaitę – šeimininkai ryte rado tik kraujo pėdsakus ir vilkimo žymes. O baisiausia gyventojams, kad vilkai drąsiai šeimininkauja ne tik vienkiemiuose, kaip pas Nadieždą, bet ir gyvenvietėje, kaip Bučiūnų kaime. Vietiniai ūkininkai net šviesiu paros metu nufilmavo vilkus laukuose visai šalia gyvenvietės.
„Nežinau, gal tie vilkai stovi kažkur laukia, kad krimstelėtų. Jau išgaudė stirnas, persimetė ant šunų, kada belieka, dabar žmonės, vaikai liko. Eis vaikas į autobusą, pasirodys jam, kad labai geras kąsnis“, – šiurpsta Rokiškio rajono gyventoja Neringa.
Kristina iš gretimo Gediškių kaimo pasakoja, kad vilkai išnešė jau du jos augintinius. Vieną pernai rugsėjį, kitą šiemet. Naująjį augintinį viliasi apsaugoti išpjovusi skylę klojimo duryse, kad šis naktį galėtų pasislėpti.
„Baisu, sakau, mano eilė dabar gal. Baisu, vakarais jau neinu laukan“, – pasakoja Kristina.
Vilkai – itin drąsūs
Paaiškėjo, kad pernai vien Gediškių kaime vilkai sudraskė net 6 šunis, tačiau žmonės esą tylėjo. Pirmoji apie siautėjančius vilkus gyvenvietėje prabilusi Viktorija įsitikinusi, kad dar daugiau vilkų aukų gal buvo galima išvengti, jei žmonės butų anksčiau pranešę, kas vyksta jų kiemuose.
O Rokiškio krašto medžiotojas tik patvirtina, kad šių plėšrūnų daugėja.
„Jeigu jau gyvai šiais metais pas mus rajone, moteris mašina nutrenkė vilką, tai ir daug ką sako“, – teigia medžiotojas Aidas Stainys.
Gyventojai įsitikinę, kad jų kiemuose šeimininkauja ne vienas pilkis. Naktimis žmonės sako, kad girdi vilkų staugimą.
„Vietovė specifinė, Latvijos pakraštys, didžiuliai masyvai Latvijos miškų, natūralu, kad yra galimybė jiems gyvent, o maitintis irgi reikia“, – paaiškina Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė.
Nemažai vilkų sumedžiojęs rokiškėnas tikina, kad plėšrūnai labai išdrąsėję.
„Mano akimis, vilkas jau nebėra tas kažkoks pasakų herojus, labai gudrus ir taip toliau. Tiesiog jo gyvensena keičiasi. Jis tarp žmonių prisitaikė gyventi, jam kvapai, garsai nėra kažkas baisaus“, – teigia A. Stainys.
Spalio 15 d. prasidėjo vilkų medžioklės sezonas. Tad nuo plėšrūnų nukentėję gyventojai viliasi atidesnio medžiotojų dėmesio šioms apylinkėms. O dabar, sako, bandys labiau saugoti dar gyvus keturkojus.