Kaip nuo žąsies vanduo – konservatorių populiarumas vėl auga?

Tikrą chaosą vasaros pradžioje sukėlę konservatoriai, grasinę trauktis dėl čekių skandalo ir taip supykdę net savo rinkėjus, iš balos lipa sausi. Per mėnesį jų populiarumas vėl ūgtelėjo trimis procentais. Tiesa, kitą kadenciją, pasak politologų, dešinieji jau gali ruoštis poilsiui opozicijoje, o štai naujos koalicijos sudėtis gali būti visai kitokia nei esame įpratę matyti.

Konservatorių skyriai jau pradeda kelti kandidatus ir į prezidentus, tačiau intrigos čia gali būti mažai, nors žmonės prezidentais mato pačias įvairiausias personas.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje su gausybe pasaulio politinio elito ar tiesiog vasaros liūtys nuplovė konservatorių rinkėjų prisiminimus apie chaosą birželį, kai Ingrida Šimonytė su Gabrieliumi Landsbergiu dėl čekių skandalo grasino trauktis iš valdžios ir organizuoti pirmalaikius rinkimus. Naujausia „Spinter tyrimų“ „Delfi“ užsakymu atlikta apklausa rodo, kad per mėnesį konservatorių palaikymas ūgtelėjo 3 procentais.

„Keliaujame nuo vieno skandaliuko iki kito ir po gero mėnesio jis užmirštamas iki kito karto“, – teigė politologas Saulius Spurga.

Tiesa, vasarą nežymiai ūgtelėjo visų pagrindinių partijų reitingai. Tačiau pora procentų krito Laisvės partijos populiarumas, jis jau nebesiekia nė trijų procentų.

„Šimtu procentų už Skvernelio partiją balsuosiu, o tokio amžiaus labiausiai nepatinka Laisvės, ar kokia ten, partija. Jau baisu“, – teigė TV3 žinių kalbintas vyras.

Nors konservatorių reitingai stabilizavosi, dauguma kalbintų tautiečių ant dešiniųjų griežia dantį. Per mėnesį trimis procentais padaugėjo tų, kurie Vyriausybės darbą vertina neigiamai. Iš viso tokių – net du trečdaliai.

„Dar gyvenime nebuvo tokio baisaus Seimo ir Vyriausybės. Labai džiaugiamės Lietuva, bet kuo tolyn, tuo baisyn“, – galvą kraipė Lietuvos valdžia nepatenkinta moteris.

Kol kas politiniai šachmatai dėliojasi taip, kad iš valdančiųjų pasigerinti rezultatus per Seimo rinkimus kitą rudenį galėtų nebent Liberalų sąjūdis. Politologo Lauro Bielinio teigimu, visiškai nurašyti nereikėtų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų galimybių.

„Atsiminkime, jie turi nuolat už juos balsuojantį elektoratą. Tai nedidelė dalis, tačiau jis egzistuoja ir susirinks per visą Lietuvą. Konservatoriai išlaikys savo atstovų kiekį Seime“, – įsitikinęs politologas L. Bielinis.

O išsiskyrusiems Ramūno Karbauskio „valstiečiams“ ir Sauliaus Skvernelio demokratams kelią į Vyriausybę gali užtverti jų pačių rietenos.

„Kaip seksis formuoti koalicijas „valstiečiams“, kurie irgi yra dygūs ir daug pasakę kritikos, kaip ir S. Skvernelio partijai, yra atviras klausimas“, – svarstė S. Spurga.

Kas tikrai esą pasigadino sau reikalus – tai krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, prabilęs apie tankų pirkimą.

„Rinkimine prasme A. Anušauskas pats save sudegino. Oponentai, kritikai niekados neužmirš ir nuolat primins, kaip jis, nesakyčiau, kad atskleidė informaciją, bet išplepėjo pernelyg daug, daug daugiau nei buvo galima“, – teigė L. Bielinis.

O dar anksčiau nei įvyks Seimo rinkimai, tauta rinks prezidentą. Nors ne visi patenkinti Gitano Nausėdos lyderyste, tačiau įveikti jį bus sunku. Politologai nemano, kad čia laukia rimtesnė intriga, nors žmonės priekaištų dabartiniam prezidentui turi ne vieną.

„Jie tarpusavyje daugiau kovos negu su G. Nausėda. G. Nausėda šiandien yra nepasiekiamas. Jei taip ir toliau, jis labai ramiu tempu pasieks antrą kadenciją“, – spėjo L. Bielinis.

Jau pirmadienį konservatorių partijos skyriai pradeda kelti kandidatus į prezidento rinkimus. Tačiau žinant, kad labiausiai tikėtinos I. Šimonytės ir G. Landsbergio pavardės, o jos murkdosi reitingų dugne, dešiniųjų laukia sudėtinga dilema.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer