Kaip žiurkės iš skęstančio laivo: Rusiją masiškai palieka milijonieriai

Po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, o Vakarai įvedė sankcijas, rusai milijonieriai masiškai palieka savo šalį, rašo portalas „CNN Business“.

Manoma, kad šiais metais į užsienį išvyks beveik tris kartus daugiau Rusijos milijonierių nei 2019 m., t. y. metais prieš pandemiją, teigiama bendrovės „Henley & Partners“, padedančios turtingiems klientams persikelti į užsienį, ataskaitoje.

Prognozuojama, kad dėl Vakarų sankcijų sunkėjant elito gyvenimui, 2022 m. Rusija neteks apie 15 tūkst. turtingų asmenų, kurių turtas siekia daugiau nei 1 mln. dolerių, palyginti su 5,5 tūkst. asmenų 2019 m. Tai sudaro apie 15 proc. visų Rusijos milijonierių.

Duomenis ataskaitai pateikusios analitinės bendrovės „New World Wealth“ tyrimų vadovas Andrew Amoilsas sakė, kad Rusijoje „milijonierių gretos – kraujuoja“.

„Turto migracijos duomenys yra labai svarbus ekonominės būklės rodiklis.

Tai taip pat gali būti ženklas, kad laukia negeri dalykai, nes turtuoliai dažnai išvyksta pirmieji… Jei istoriškai pažvelgtume į bet kurios didelės šalies žlugimą, prieš tai paprastai vyksta turtingų žmonių migracija iš tos šalies“, – „CNN Business“ televizijai sakė A. Amoilsas.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas kalbėdamas su žurnalistais atmetė šį pranešimą, sakydamas, kad Rusijos vyriausybė „nepastebėjo“ milijonierių išvykimo iš šalies tendencijos.

Rusijos turtingųjų ir galingųjų migracijos rodikliai 2020 ir 2021 m. smarkiai sumažėjo, nes pandemija sustabdė tarptautines keliones ir uždarė sienas.

Tačiau turtingų žmonių išvykimo iš šalies tendencija, pastebėta dešimtmetį prieš pandemiją, vėl atsinaujino, o dabar, Rusijai vasario mėnesį įsiveržus į Ukrainą, ji dar labiau paspartėjo.

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, šiais metais Rusijos ekonomika susitrauks mažiausiai 8,5 proc.

Vakarai Maskvai vieną po kitos taiko ekonomines sankcijas, įskaitant kai kurių Rusijos bankų pašalinimą iš pasaulinio mokėjimų tinklo SWIFT ir maždaug pusės šalies tarptautinių atsargų įšaldymą.

Dešimtys Vakarų bendrovių, įskaitant automobilių gamintojus, prabangos prekių mažmenininkus, nutraukė verslą šalyje.

Kur nusės rusai milijonieriai

Remiantis „Henley & Partners“ duomenimis tikimasi, kad šiemet milijonierių išvykimas bus daugiau nei devynis kartus didesnis nei 2021 m.

„Gerokai prieš įvedant sankcijas… iš šalies plūstelėjo kapitalo cunamis, kurį daugiausia paskatino vis kaprizingesnis prezidento Vladimiro Putino valdymo stilius ir jo lojalumo reikalavimai, keliami viduriniosios klasės ir turtingiems rusams“, – „Henley & Partners“ analizėje rašė žurnalistas Misha Glenny.

Tikimasi, kad šiais metais dauguma emigruojančių rusų persikels į Pietų Europos šalis, kur daugelis jau turi antruosius namus. Tačiau Jungtiniai Arabų Emyratai sparčiai tampa vis patrauklesne vieta šalies turtuoliams, iš dalies dėl nulinio mokesčių tarifo.

Prognozuojama, kad šiais metais JAE aplenks Jungtines Amerikos Valstijas bei Jungtinę Karalystę ir taps pagrindine išvykstančių milijonierių kryptimi. Bendrovė „Henley & Partners“ prognozuoja, kad iki metų pabaigos į šalį atvyks 4 tūkst. turtuolių, šalis iki pandemijos kasmet jų sulaukdavo apie 1 tūkst.

A. Amoilsas sakė, kad elitas traukia į JAE kaip į „tarptautinį verslo centrą su aukštų pajamų ekonomika“, šalis turi „saugios oazės Artimuosiuose Rytuose ir Afrikos regione reputaciją“.

Remiantis technologijų konsultacijų bendrovės „Capgemini“ tyrimais, kuriuose itin turtingiems žmonėms taikyta ta pati 1 mln. dolerių ribą, kaip ir „Henley & Partners“ tyrime, praėjusiais metais HNWI gyventojų skaičius pasaulyje išaugo beveik 8 proc.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer