Rusijos leidinio „Novaja gazeta Europa“ tyrimas atskleidė, kad statistinis prognozuojamas 35-erių Rusijos gyventojo uždarbis per visą gyvenimą yra mažesnis už siūlomus „pagrabinius“ jo žūties Ukrainoje atveju.
Visuose Rusijos regionuose prognozuojamos 35-erių vyro pajamos per visą likusį jo darbingą amžių iki išėjimo į pensiją 65-erių yra mažesnis, negu žadamos išmokos jo žūties atveju kare su Ukraina (taip vadinami Rusijos „pagrabo“ arba šermenų pinigai).
Skaičiavimų metu žurnalistai pasitelkė įvairių Rusijos regionų atlyginimų medianos ir pragyvenimo minimumo rodiklius, o taip pat paskaičiavo siūlomas rusų karių šeimoms kompensacijas.
Žurnalistai 35-erių amžių pasirinko neatsitiktinai – būtent toks yra vidutinis mobilizuotų ir profesionalių karių amžius. „Mediazona“ skaičiavimais, būtent 33-35 metų grupės rusai ir patiria didžiausius nuostolius Ukrainoje.
„Tam, kad tikėtinos 35-erių vyro pajamos Briansko ir Smolensko srityse, Buriatijos ar Marių respublikose viršytų „pagrabines“ kompensacijas, tokio vyro pajamos turėtų būti 50 proc. didesnės už to regiono medianą (vidurinis skaičių grupės skaičius, dažnai tiksliau atspindintis situaciją negu skaičių vidurkis, – red. past.), o Šiaurės Osetijoje – 73 proc. didesnės. Aštuoniuose regionuose išmokos už mirtį karo metu yra didesnės už potencialų viso gyvenimo uždarbį net ir 18-mečiams“, – pažymima „Novaja gazeta Europa“.
Tuo pačiu leidinys pažymi, kad socialiniuose tinkluose kiekvieną mėnesį vis gausėja skundų dėl problemų su Rusijos gynybos ministerijos žadamomis išmokomis. Skelbiama, kad rusams vis dažniau kyla problemų gaunant žadėtą finansavimą tiek dėl reguliaraus atlyginimo, tiek dėl kompensacijų sužeistiesiems ar išmokų nukautų rusų šeimoms.
„Novaja Gazeta Europa“ išanalizavo 10 tūkst. pranešimų viename iš tinklalapių, kurie yra skirti mobilizuotųjų ir pagal kontraktą dirbančių asmenų problemoms spręsti. Beveik dešimtadalis jų buvo susiję su skundais dėl neišmokamų išmokų kariams ar jų šeimos nariams, arba kuomet išmokama ženkliai mažesnė suma negu žadėta.