Karo ekspertas papasakojo, kas nutiks prieš Baltarusijos kariams puolant Ukrainą

Vis dažniau pasisakoma apie tikimybę, kad Baltarusija ruošiasi pulti Ukrainą. Karo ekspertas sako, kad prieš sausumos invaziją į Ukrainą iš Baltarusijos pusės vyks stiprūs raketų iš oro smūgiai.

Ukrainos karo ekspertas Olegas Ždanovas portalui nv.ua išvardijo galimą Baltarusijos puolimo chronologiją.

Anot jo, prieš sausumos invaziją tikėtinas stiprus raketų iš oro smūgis. Tada, jei įmanoma, eina artilerija, o galiausiai į priekį žengia kariuomenė.

„Kariai jau eis po aviacijos ir raketų priedanga. Turime su kuo „susitikti“ ir raketas, ir aviaciją, ir karius“, – sakė ekspertas.

Kalbant apie raketų smūgius, kaip pažymėjo Ždanovas, Ukrainos oro gynybos sistema stengsis visomis išgalėmis atremti iš Baltarusijos skrendančias raketas.

„Ir sausumos pajėgos lems didžiąją dalį invazijos“, – aiškino ekspertas.

Kaip pranešė UNIAN, birželio 17 dieną Ždanovas pareiškė, kad jeigu Aleksandras Lukašenka išdrįs pulti Ukrainą, keturiems regionams – Voluinei, Rivnei, Ternopiliui ir Lvovui – grės kariniai veiksmai.

Kyla reali grėsmė iš Baltarusijos

Ukrainos karo ekspertas Olegas Ždanovas įsitikinęs, kad iš Baltarusijos Ukrainai kyla reali grėsmė. Pasak jo, Baltarusija ir toliau vilkina invaziją į Ukrainą, tačiau jau dabar aišku, kad ji ruošiasi karui.

„Visi tie pasirengimo karui veiksmai, kuriuos atlieka Lukašenka, deja, neturėtų būti traktuojami kaip dulkių mėtymas Putinui į akis.

Lukašenka kelia įtampos laipsnį, o ignoruoti ir sakyti, kad šis žaidimas yra visiškai neįmanomas, jau dabar neįmanoma“, – pažymėjo ekspertas.

O. Ždanovas įsitikinęs, kad iš Baltarusijos Ukrainai kyla reali grėsmė.

„Kalbame apie tai, kad Lukašenka, galbūt, viena vertus, ir toliau vilkina laiką, kada reikia duoti įsakymą invazijai, bet tuo pačiu Baltarusija tikrai ruošiasi karui.

Tai pagrindinė grėsmė – jie tikrai ruošiasi karo protrūkiui Ukrainoje“, – kalbėjo karo ekspertas O. Ždanovas.

Lukašenka pagrasino „reaguoti“

Pastaruoju metu Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka vis dažniau užsimena apie tariamus Lenkijos interesus Ukrainoje. Jo teigimu, Baltarusijai „teks reaguoti“.

A. Lukašenka penktadienį pareiškė, kad Lenkija „nusižiūrėjo Vakarų Ukrainą“: „Čia jau mums teks reaguoti. Nes mes negalime leisti, kad mus išvis lenkai apsuptų. Čia yra pavojingas variantas. Ir aš kadaise sakiau: dar ukrainiečiai mūsų su rusais prašys, kad mes padėtume jiems vientisumą išlaikyti. Kad nesudorotų“.

Jis taip pat pridūrė, kad Minskas smogtų Kyjivui, net neįžengiant į Ukrainą, o Maskva panaudotų „naujo lygio ginkluotę“, jeigu „būtų karinė provokacija“. „Jeigu jie smogtų Mozyriui, tai mes smogsime Kyjivui, nežengdami į Ukrainą“, – pažymėjo Baltarusijos diktatorius.

Propagandinę istoriją, kad Lenkija tariamai siekia okupuoti Vakarų Ukrainą, Rusija vysto jau ne pirmą mėnesį. Absurdiška teorija yra teisinami Baltarusijos kariuomenės veiksmai – A. Lukašenka skelbia vienas karines pratybas po kitos, šiomis dienomis pradėtos kariuomenės „mobilizacijos pratybos“.

Matydami tokius kišeninio Kremliaus prezidento veiksmus sureagavo ir Ukrainos valdžios atstovai. V. Zelenskis paskelbė pasienio su Baltarusija teritorijų kariuomenės dalinių patikrinimą dėl galimo puolimo iš kaimyninės valstybės teritorijos. Toks A. Lukašenkos grasinimas „reaguoti“ gali reikšti, kad Baltarusija bandys užgrobti vakarinę Ukrainos dalį tokiu būdu tariamai „užkirsdama Lenkijai kelią ją užimti“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer