Kas bus kitas Lietuvos prezidentas: Vėgėlė nedidina savo, bet mažina Nausėdos šansus?

Nors iki 2024 m. prezidento rinkimų dar daug laiko, pirmosios apklausos rodo galimus kandidatus stoti prie lenktynių dėl Daukanto aikštės rūmų starto linijos. Reitingų auksą raško dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda, tačiau jam ant kulnų lipa naujas vardas šalies politikos arenoje – advokatas Ignas Vėgėlė.

Naujausius prezidentinius reitingus ir kas galėtų dalyvauti 2024 m. rinkimuose tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Martynas Žilionis, Vilmantas Venckūnas ir Jūratė Važgauskaitė.

Lietuvos gyventojai prezidento rinkimuose palaikytų dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, rodo pirmadienį skelbiama naujienų portalo „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Anot jos, už G. Nausėdą spalį balsuotų 15,4 proc. respondentų (16,8 proc. rugsėjį).

Artimiausias varžovas galėtų būti buvęs Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė. Už jo kandidatūrą balsuotų 12,1 proc. apklaustųjų (8,9 proc. rugsėjį).

Trečią poziciją užima Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė. Ją prezidentės poste norėtų matyti 10,8 proc. apklaustųjų, rugsėjo mėnesį už ją būtų balsavę – 7,9 procento.

Toliau rikiuojasi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis su 5,1 proc. palaikymu (4,7 proc. rugsėjį), Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė – su 5 proc. (6,2 proc. rugsėjį), krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas – su 3,7 proc. (rugsėjį – 5,6 proc.).

Apklausos duomenims, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen per prezidento rinkimus gautų 3,1 proc. balsų (2 proc. rugsėjį), parlamento narys Remigijus Žemaitaitis – 2,9 procento.

Nausėda ir Vėgėlė antrajame ture – misija (ne)įmanoma

J. Važgauskaitės nuomone, dalis G. Nausėdos ir I. Vėgėlės rinkėjų persidengia.

„Klausimas, ar jie abu galėtų išeiti į antrą turą. <…> Pagal tai, kas juos remia, kaip vyko praeiti rinkimai, jie neturėtų išeiti į antrą turą. Vienas iš jų – tikrai. Bet abu, kad vienas su kitu stumdytųsi, man atrodo nerealu“, – svarstė žurnalistė.

V. Venckūnas sutiko, kad dalis dabartinio prezidento ir buvusio Advokatų tarybos pirmininko rinkėjų bazės persidengia, tačiau, anot žurnalisto, valdžia ir valstybe nusivylę žmonės, kurie 2019 m. rinkosi G. Nausėdą, 2024 m. gali perbėgti į I. Vėgėlės stovyklą. Ir tokių būtų ne vienas ir ne du.

„Apie Vėgėlę kalbant, man atrodo, kad visą laiką lietuviams imponuodavo „nauji“, „už teisybę“ kovojantys kandidatai, „nesisteminiai“ ir panašiai. Jeigu jis susirinks neblogą komandą, jeigu išmoks įtikinamai kalbėti viešai, manau, gana nemaži šansai“, – samprotavo M. Žilionis.

„Kad Vėgėlė susirinks protesto balsus, tai tikrai taip, bet klausimas, kiek Lietuvoje tokių balsų yra. Ar mes matome garsų mažą būrelį, ar jų yra labai daug“, – kalbėjo J. Važgauskaitė.

„Jeigu prieš kokius metus svarstytume, kas dalyvaus rinkimuose, jei Nausėda dalyvauja, mes automatiškai jam būtume įteikę bilietą į antrą turą, nesvarbu, kas kiti kandidatai. Dabar Vėgėlė ne tiek didina savo šansus tapti prezidentu, kiek mažina Nausėdos šansus tapti prezidentu“, – samprotavo V. Venckūnas.

Nors iki prezidento rinkimų dar dveji metai, „Sukasi pasaulis“ laidoje dalyvavę žurnalistai pateikė savo labai ankstyvas prognozes, kas bus kitas Lietuvos prezidentas.

J. Važgauskaitė spėjo, kad bus perrinktas G. Nausėda. Tam pritarė ir V. Venckūnas, prognozavęs, kad antrajame ture dabartinis šalies vadovas įveiks socialdemokratų pirmininkę Viliją Blinkevičiūtę. M. Žilionis pateikė drąsų spėjimą. Naujienų portalo tv3.lt verslo redaktorius spėja, kad prezidento rinkimus laimės socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, nors jos pavardė paskelbtuose reitinguose neminima.

Dar daugiau pasaulio ir Lietuvos įvykių aptarimo – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode.

Visas epizodas:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer