Kelyje 17-metei patyrus siaubą – tikras detektyvas: lytinę aistrą tenkinti privertęs pavežėjas dar nenustatytas

Po sekmadienio galimo seksualinio smurto prieš 17-metę paauglę aiškėja, kad pavežėjas, kuris galimai priekabiavo prie nepilnametės, vis dar nėra nustatytas. Policija identifikavo „Bolt“ platformoje registruotą automobilį, tačiau pranešama, kad sekmadienio rytą šiuo automobiliu nebuvo įvykdyta nei viena kelionė.

Sekmadienį 6 valando ryto „Bolt“ pavežėją iškvietusi 17-metė paauglė norėjo nuvažiuoti iš Justiniškių į centrą, tačiau pranešta, kad kelionė baigėsi seksualiniu smurtu.

17-metė pranešė, kad vairuotojas privertė ranka tenkinti jo lytinę aistrą

Policija skelbia, kad gautas pranešimas, kad vairuotojas privertė merginą ranka tenkinti jo lytinę aistrą, o nepilnametė esą tuo metu buvo neblaivi.

Vilniaus apskrities VPK atstovės Julijos Samorokovskajos teigimu, įtariamojo tapatybė dar nėra nustatyta.

„Kol kas asmuo nenustatytas, atliekami intensyvūs procesiniai veiksmai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kadangi buvo minimas „Bolt“ pavadinimas, informacija apie automobilį perduota pavežėjimo paslaugas teikiančiai įmonei“, – teigė ji.

„Bolt“ atstovas: automobilis nustatytas, bet juo nebuvo kelionių, vairuotojas nežinomas

„Bolt“ atstovas spaudai Mantas Čižas teigė, jog istorijoje lieka daug neaiškumų. Gavus duomenis apie automobilį, „Bolt“ patikrino, ar automobiliu nebuvo keliauta sekmadienio rytą.

Paaiškėjo, jog sekmadienį automobiliu nebuvo įvykdyta nei viena kelionė. „Bolt“ atstovas spaudai M. Čižas teigė, jog istorijoje lieka daug neaiškumų, o paaiškinimų, kodėl automobiliu naudotasi nebuvo yra mažiausiai keli. 

„Gali būti, kad kelionė vyko ne per mūsų programėlę. Galbūt vyko kitoje platformoje, galbūt įlipo ne į tą automobilį.

Šiuo metu visiškai nieko nežinome apie nukentėjusią merginą. Policija su mumis tokiais duomenimis nesidalina.

Jie pasidalino tik automobilio duomenimis. Mes tik tokią informaciją ir patikrinome. Tuo automobiliu, kelionė sekmadienį nustatyta nebuvo“, – sakė „Bolt“ atstovas.

„Identifikavus netinkamo elgesio atvejį, paskyra laikinai užblokuojama“

„Bolt“ atstovo teigimu, identifikavus netinkamo elgesio atvejį, paskyra laikinai užblokuojama. Vis dėlto, tokių atvejų pasitaiko itin retai. 

„Jeigu yra įtarimų, skundų iš keleivių, policijos, mes laikinai blokuojame įtariamo vairuotojo prieigą prie platformos. Vėliau aiškinamės toliau, jeigu vyksta ikiteisminis tyrimas, bendradarbiaujame su policija, kalbamės su vairuotoju, keleiviu, jeigu tai yra konfliktinė situacija.

Tik turėdami pakankamai informacijos, kad yra teikiama nekokybiška paslauga ar buvo netinkamas elgesys, tuomet blokuojame visam laikui.

Bet tokių atvejų yra labai mažai. Kiekvieną dieną gali įvykti iki 50 00 tūkstančių kelionių. Tokių atvejų pasitaiko vienetai – paskutinis panašus garsiai nuskambėjęs atvejis buvo praėjusių metų pabaigoje“, – teigė „Bolt“ atstovas.

Pavežėjas – maždaug 40 metų vyras

Primename, kad TV3 žinios pirmadienį skelbė, kad išlipusi iš mašinos 17-metė iškart paskambino į policiją, tačiau pareigūnai sučiupti vairuotojo nebespėjo. Aiškėja, kad seksualiai smurtaujantis pavežėjas – maždaug 40 metų vyras.

Sekmadienį 6 ryte „Bolt“ pavežėją iškvietusi 17-metė paauglė norėjo nuvažiuoti iš Justiniškių į centrą, tačiau kelionė baigėsi seksualiniu smurtu. Policija skelbia, kad vairuotojas privertė merginą ranka tenkinti jo lytinę aistrą, o nepilnametė esą tuo metu buvo neblaivi. 

„Pati mergina išlipo iš automobilio, buvo išleista, ir iškart paskambino į policiją, pati kreipėsi“, – teigė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Tačiau atvykusiems pareigūnams vairuotojo iškart po įvykio sučiupti nepavyko. Jis jau buvo išvažiavęs. Paaiškėjo, kad vyras yra maždaug 40 metų. Už tokį nusikaltimą prieš nepilnametę jam gresia iki 8 metų kalėjimo. 

„Detalių negalėčiau atskleisti. Kadangi yra nepilnametė, seksualinis nusikaltimas. Mergina tiesiog teigė, kad vairuotojas kalbėjo ir lietuvių kalba, ir rusų kalba“, – tikino R. Matonis.

Jaunų merginų patirtys – traumuojančios

TV3 žinios pakalbino vieną iš su seksualinio smurto prevencija dirbančių organizacijų įkūrėjų Rugilę Butkevičiūtę. Pasak jos, moterys dažniausiai nesikreipia į policiją, jei viskas pasibaigia tik priekabiavimu ir žodžiais.

Esą maždaug prieš metus, kai panašią istoriją patyrė kita vilnietė, organizacija paragino moteris anonimiškai dalintis tokiais atvejais. Moteris papasakojo, kaip „Bolt“ vairuotojas Asifas ją nuvežė prie ežero ir vertė su juo pasimylėti, įkyriai kabinėjosi, bet moteriai pavyko pasprukti.

„Tikrai gavome kokias po to atvejo bent jau 5–6 [istorijas] ir, kai dalinamės karts nuo karto naktine ekonomika, vis gaunam tų istorijų“, – tikino R. Butkevičiūtė.

Štai vienos iš naujausių istorijų, kuriomis dalijosi merginos:

„Taksi vairuotojas 22 val. įlipant man į mašiną, mėgino išjungti pornografiją.“

„Tai baigėsi kojų graibymu. Man ir taip šokas buvo, tai tiesiog kažkaip šitą patirtį smegenys užblokavo, manau, nes per miglą prisimenu.“

R. Butkevičiūtė pasakojo vieną itin įsimintiną istoriją, kai tą patį vakarą moteris du kartus patyrė seksualinį smurtą.

„Kai prieš ją smurtavo intymus jos partneris ir ją išvarė į lauką, ji išsikvietė taksi, verkė. Ir taksistas pradėjo prie jos seksualiai priekabiauti, glostė jai kojas, sako aš tave paguosiu, pasinaudojo padėtimi“, – pasakojo R. Butkevičiūtė.

Moterys pasakojo ir daugybę istorijų, kaip pavežėjai ir taksistai leidžia sau klausinėti nepadorių klausimų, siūlo mylėtis.

„Gal tau patinka dėmesys, ar turi draugą, vis tiek su kažkuo myliesi, gal norėtum pasimylėti“, – merginos istoriją pasakojo R. Butkevičiūtė.

Svarsto keisti įstatymą

Nepaisant to, kad priekabiauja įvairių tautybių taksistai, taip pat ir lietuviai, po bangos nusiskundimų dėl priekabiavimų, ar netinkamo paslaugų suteikimo, kai kurie politikai ėmėsi spręsti kitataučių pavežėjų problemą. Parlamentaras Laurynas Kasčiūnas sako, kad spalį Seime parlamentarai svarstys Kelių transporto kodeksą, pagal kurį pavežėjo paslaugas galėtų teikti tik asmuo, kuris turės ES vairuotojo pažymėjimą.

„Manau, tai apsaugotų mus nuo įvairių veikėjų, kurie už vairo ne tik chuliganiškai vairuoja, bet dar ir gali turėti kitokių minčių“, – teigė konservatorius L. Kasčiūnas.

R. Butkevičiūtė sakė, kad vienas iš kovos su tokiu seksualiniu smurtu būdų – švietimas.

„Jei vaikus ugdysime pažinti netinkamą elgesį, nesielgti netinkamai, tai tikrai bus didesnė tikimybė, kad jie užaugę negalvos, jog jei yra išgėrusi mergina, kad aš galiu ja pasinaudoti“, – sakė R. Butkevičiūtė.

O tiems, kurie susidūrė su panašiomis situacijomis, visų pirma reikėtų sustabdyti automobilį, ir tiesiog nutraukti kelionę, o jei vairuotojas prašymą ignoruoja – kuo greičiau bandyti skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer