Praėjus beveik trims savaitėms po operacijos, iš ligoninės išrašytas pacientas, kuriam pirmajam pasaulyje persodintas kiaulės inkstas. Rickis Slaymanas sveiksta ir dabar tęs gydymą namuose pas savo šeimą, tinkle X pranešė Masačusetso bendroji ligoninė (MGH) Bostone.
„Šio momento, kad išeisiu iš ligoninės su viena geriausių sveikatos pažymų (…), laukiau daug metų, – sakė 62-ejų vyras. – Dabar tai tapo tikrove“. Ši diena esą reiškia naują pradžią ne tik jam, bet ir daugeliui kitų žmonių, laukiančių inksto transplantacijos.
Gyvybei pavojinga inkstų liga sirgusiam vyrui genetiškai modifikuotas organas buvo įsodintas kovo 16 d.
Kiaulės – puikios donorės
Vadinamoji ksenotransplantacija jau daug metų yra tyrimų objektas. Kiaulės kaip donorės yra ypač tinkamos, nes jų medžiagų apykaita panaši į žmogaus. Kad būtų galima naudoti tokius organus, be kita ko, reikia pakeisti gyvūnų donorų genetinę medžiagą. Priešingu atveju persodinus organą žmogui iš karto kiltų atmetimo reakcija.
Ir minėtam pacientui – aštuntą dieną po operacijos – pasireiškė atmetimo požymių, rašė „The New York Times“, remdamasis medikais. Imuninę reakciją pavyko suvaldyti vaistais.
Pastaraisiais metais Baltimorės universitetinėje klinikoje Merilendo valstijoje dviem sunkiai sergantiems pacientams buvo įsodintos kiaulių