Kiek rusams kainavo legendinė Gyvačių sala? Jų nuostoliai čia skaičiuojami šimtais milijonų

Rusijos pajėgos legendinėje Gyvačių saloje arba vandenyse aplink ją prarado virš 900 mln. dolerių, skaičiuoja žiniasklaida. Viena skaudžiausių rusų netekčių šioje teritorijoje – Juodosios jūros pasididžiavimu laikytas kreiseris „Moskva“.

Dar birželio 30-ąją Rusijos pajėgos paliko Gyvačių salą. Rusija skelbė, kad tai yra „geros valios gestas“, tačiau ukrainiečiai teigia, jog rusai neatlaikė Ukrainos pajėgų smūgių.

Skaičiuojama, kad aplink Gyvačių salą esančiuose vandenyse Rusija neteko daugiau nei 915 mln. dolerių vertės įrangos, „Forbes“ cituoja UNIAN.

Didžiausias rusų armijos nuostolis – 750 milijonų dolerių vertės Juodosios jūros laivyno flagmanas raketinis kreiseris „Moskva“. Šis kreiseris dalyvavo Gyvačių salos okupacijoje, o balandžio 13-ąją buvo pamuštas, vėliau nuskendo.

Saloje taip pat buvo sunaikinti mažiausiai aštuoni „Thor“, „Armor“ ir „Arrow“ tipų priešlėktuviniai kompleksai, kurių bendra vertė siekė daugiau nei 100 mln.

Birželio 17 dieną Ukrainos kariuomenė sunaikino vos prieš pusę metų į vandenį įleistą „Vasilijų Beh“, laive buvo priešlėktuvinių raketų kompleksas „Tor“.

Be to, saloje rusai prarado tris priešlėktuvinių raketų ir pabūklų sistemas „Pantsyr S1“.

„Bendra Gyvačių saloje ir aplinkiniuose vandenyse sunaikintos įrangos sąmata siekia 915 milijonų dolerių. Atsižvelgiama tik į žinomus ir patvirtintus nuostolius – sąrašas gali būti negalutinis“, – rašo „Forbes“.

Gyvačių sala yra ta pati legendinė sala, kurios gynėjai dar karo pradžioje velniop pasiuntė rusų karo laivą. Ši sala priskiriama Odesos regionui, jos plotas yra 17 hektarų.

Ketvirtadienį Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad rusų kariai pasitraukė iš salos. Rusų propagandos žinutėje teigiama, kad kariai pasitraukė dėl to, jog „įvykdė užduotis“.

Vis dėlto per paskutinę savaitę Gyvačių sala buvo ne sykį stipriai apšaudyta Ukrainos raketomis ir dronais. Rusija patyrė milžiniškų nuostolių, vien per paskutines kelias dienas, anot Ukrainos žiniasklaidos, šioje saloje rusai neteko trijų oro gynybos sistemų „Pancyr S1“.

Ukrainos operatyvinė vadavietė „Pivden“ skelbia, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo įvykdyta dar viena sėkminga operacija Gyvačių saloje, po kurios Rusijos pajėgos skubiai evakavo likučius dviem kateriais.

„Tikėtina, jie paliko salą“, – buvo skelbiama ukrainiečių pranešime.

Rusijos gynybos ministerija tuo metu skelbia, kad pasitraukdama iš Gyvačių salos šalis pasaulinei bendruomenei „demonstruoja gerą valią“ ir nebus sudaromos kliūtys grūdų iš Ukrainos teritorijos eksportui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer