Kinai praneša užfiksavę galimą ateivių civilizacijos signalą iš kosmoso

Kinijoje pranešta, kad vienas didžiausių pasaulyje radijo teleskopas „Sky Eye“ („Dangaus akis“) užfiksavo signalus, kurie gali būti iš ateivių civilizacijų.

Apie tai pranešė valstybinis leidinys „Science and Technology Daily“. Tačiau netrukus šis pranešimas ir įrašai apie jį socialiniuose tinkluose buvo pašalinti.

Apie šį įvykį praneša verslo naujienų agentūra „Bloomberg“, taip pat kiti užsienio leidiniai.

Pasaulyje didžiausio radijo teleskopo aptikti elektromagnetiniai signalai, kuriuos užfiksavo mokslininkai yra toliau tiriami, pranešime cituojamas kinų mokslininkas Zhang Tonjie, atstovaujantis komandai, kurią subūrė kelių universitetų mokslininkai.

Kol kas nėra aišku, kodėl pranešimas apie galimą signalą buvo ištrintas iš portalo „Science and Technology Daily“, kuris yra oficialus Kinijos mokslo ir technologijų ministerijos leidinys.

Nepaisant to, kad buvo ištrintas, žinutė netruko pasklisti Kinijos socialiniame tinkle „Weibo“ ir įvairiausiose žiniasklaidos priemonėse.

„Sky Eye“ oficialiai veiklą pradėjo 2020 m. rugsėjį. Jo skersmuo siekia 500 metrų.

Įrenginys specialiai skirtas ieškoti ne žemiškos kilmės signalų. Naudodama jį mokslininkų komanda jau du kartus aptiko įtartinus signalus, kurie sklido iš tolimiausių egzoplanetų, rašoma pranešime.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer