Nors kainos Birštone jau ima panašėti į kainas Lietuvos pajūrio kurortuose, polisiautojai nenustoja į šį miestelį plūsti. Sako, kad geras poilsis – neįkainojamas, tad ir pinigų negaila. Daugiau apie tai, ką ir už kokią kainą galima rasti Birštone – „TOP 3“ reportaže.
Pastaruoju metu kone visi atostogas pradėję ar jas planuojantys žmonės stebisi, kad kurortų kavinės už cepelinus prašo nesveikų pinigų. Po 7, 8, ar 9 eurus. Tačiau viename Lietuvos kurorte didžkukulių kaina muša visus iki tol girdėtus rekordus – 11 eurų.
„Šaltibarščiai po 6 eurus, o cepelinai – 10,90. Daug kas iš svečių sako, kad skaniausi cepelinai yra pas mus ir, kad tokių skanių nėra valgę niekur kitur“, – gyrėsi Rasa Aleksandravičiūtė.
Į Birštoną važiuoja net, kai lyja
Birštone yra ne tik vieni brangiausių Lietuvos cepelinų, bet ir labai daug gerų galimybių paatostogauti.
„Visi sako, kad Nida, gražu, bet mes gyvenam centre, tarp visų didžiausių miestų. Mes esam tas centriukas, į kurį važiuoja savaitgalį, kai nėra ką veikti“, – tikino laivu Nemunu poilsiautojus plukdantis Linas Stankevičius.
„Mūsų miestas yra gražiai geografiškai išsidėstęs Nemuno krantinėje. Oreivystė, parasparniai, Nemuno vingiai traukia žmones“, – pabrėžė Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.
Birštono verslininkai dar neprasidėjus vasarai jau buvo senų seniausiai pakloję lovas, iškedenę pagalves ir paruošę įvairiausių pramogų, nes Birštonas – tai ne Palanga ar Nida, čia judesys vyksta ištisus metus.
„Yra labai graži legenda, kad Birštone ir kituose Lietuvos kurortuose negausite nakvynės prieš ilguosius savaitgalius, tačiau visuomet galima gauti nakvynę“, – tvirtino R. Kapačinskaitė.
Jei Palangos ar kitų pajūrio kurortų verslininkai verkia, jei nėra saulės ir pila lietus, tai birštoniečiai trina rankomis. Blogas oras reiškia beveik garantuotą poilsiautojų antplūdį.
„Vasara, jeigu ji lietinga, mums net yra naudingiau, nes tada į pajūrį mažiau važiuoja, o čia lyjant lietui turi ką veikti. Čia yra mūsų privalumas, lyginant su pajūriu“, – tikino viešbučio „Vytautas Ego SPA“ atstovas Tomas Legota.
„Kartais lietus tikrai padeda užpildyti spa centrus, o, kai orai geresni, užsiimama aktyvaus laisvalaikio pramogomis, kurios vyksta lauke“, – pripažino Birštono turizmo informacijos centro direktorė.
Poilsiautojai kainomis nesiskundžia
O štai nakvynė Birštone ne ką pigesnė nei kokioje Palangoje.
„Kainos yra įvairios, nuo 40 eurų dviem asmenims iki kiek sugalvosit ir norėsit gauti paslaugų, tai gali siekti ir kelis šimtus“, – teigė R. Kapačinskaitė.
Yra viešbučių, kurie savo kainomis primena ir Nidą. Pavyzdžiui, viešbutis „Vytautas Ego SPA“, kuris yra skirtas tik suaugusiems, su įmantriais kambariais, suaugusiems skirtomis programomis ir tikrai nevaikiškomis kainomis.
„Orientacinė apgyvendinimo kaina darbo dienomis svyruoja nuo 100 eurų iki 120. Savaitgaliais – nuo 150 ir viršų“, – teigė višebučio atstovas T. Legota.
Birštone besilankantys atostogautojai nei kiek nesistebi nei kainomis, nei kitomis mokamomis paslaugomis. Svarbu – geras poilsis ir kokybė.
„Nors mes pensininkės, visos su aukštuoju, tai pensijos leidžia mums atvažiuoti čia ir gerai praleisti laiką. Žinokit, pigiai. 180 eurų už 3 žmones, dviejų kambarių apartamentuose dviems naktims“, – kalbėjo praeivė Jelena.
Kurortas yra kurortas, viskas čia turi savo kainas, taisykles ir nuo seno nusistovėjusias tradicijas. O jei norite poilsio už dyką – griebkite palapines, sulankstomas šašlykines ir keliaukite prie ežero.
Kokių dar pramogų galima rasti Birštone sužinokite pažiūrėję aukščiau esantį vaizdo įrašą.
Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–trečiadieniais, 21 val. tik per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: