Krauju pasibaigus muštynėms Alytuje mama prabilo, kas vyksta mokykloje: parodė vaiko mėlynes

Alytaus „Volungės“ progimnazijoje aštuntokui sumušus septintoką Lietuva pakraupo, tačiau moksleivių tėvams ši problema žinoma – tokie išpuoliai pasikartoja ne pirmą kartą, o kai kurie vaikai net bijo eiti į mokyklą.

Alytiškės Daivos (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) vaikai praėjusių metų rudenį taip pat pakliuvo į smurtaujančio mokinio akiratį, nukentėjo fiziškai ir buvo apvogti.

Vienas jų buvo pastumtas ir krito ant žemės, o kitas sulaukė spyrių į koją, iš jų atimtas jiems brangus žaislas.

„Aš pati iš pradžių kreipiausi į mokyklos administraciją, kad atlygintų žalą, kad kažkokių sprendimų imtųsi šiuo klausimu. Man buvo pasiūlyta susitikti su mamyte ir pasikalbėti, bet mamytė taip ir neatvyko, nors buvome sutarę laiką“, – pasakojo nuo smurtaujančio mokinio nukentėjusių vaikų mama.

Kreipėsi ir į policiją

Ji pasakoja, kad mokykloje, kartu su mokyklos administracija, buvo susitikusi su smurtaujančiu mokiniu, o šis pradėjo pasakoti, kad neva jos penktokai vaikai rūko elektronines cigaretes, tad dėl šios priežasties jis juos užpuolė ir daiktą atėmė dėl šios priežasties:

„Jis savo elgesyje nematė problemos ir vos ne bandė pasiteisinti, kad mušiau ir apvogiau, nes jie rūkė.“

Kelis kartus pokalbio metu moteris pabrėžia, kad smurtaujančio vaiko mama susitikime nedalyvavo, nors ir buvo kviesta – tokia šeimos pozicija jai nesuprantama.

„Jo mama neatvyko, nežinau, kas toje šeimoje vyksta, kad situacija ne gerėja, o kaip ir blogėja.

Kiek leido mokytojos, socialinė pedagogė, aš pamoralizavau, kad daugiau taip nesielgtų ir mano vaikų nekabintų.

Atėmė iš vaikų žaislą, sakau, jeigu nori, galiu parodyti, kur mes pirkome, tu tik atiduok tą, ką paėmei. Tas vaikas prie socialinės darbuotojos ir savo auklėtojos sakė, kad tą daiktą pardavė, bet pažadėjo, kad atiduos. To daikto jis mums neatidavė ir daugiau aš to vaiko nemačiau.

Aišku, žala mažareikšmė, bet vaikui tas daiktas buvo brangus ne materialiai, o tiesiog brangus kaip daiktas“, – kalbėjo ji.

Kadangi daiktas nebuvo grąžintas, mama kreipėsi į policiją, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau dėl smurtaujančio moksleivio amžiaus jis negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, todėl apie jį pranešta vaikų teisių tarnybai.

 

Pertraukų metu bijo eiti į tualetą

Paklausta, ar vaikai po tokių įvykių nebijo eiti į mokyklą, Daiva patikino, kad sūnūs visur vaikšto kartu, tad dviese drąsiau, tačiau kiekvieną dieną iš vaikų lūpų girdi apie smurtaujantį vaiką.

Tačiau yra kita problema – nemažai vaikų bijo pertraukų metu eiti į tualetą, nes žino, kad ten gali sutikti smurtautoją:

„Kad vaikas rūko, man atrodo, ir administracija, ir tėvai, ir visi žino, nes jis su savo grupele eina į tualetą ir rūko per pertraukas. Mokytojos negali užtikrinti apsaugos tualete, vaikai bijo per pertraukas eiti į tualetą, nes ten visada būna dideli ir jie rūko.

Vaikai, vengdami smurto ir neigiamų emocijų, prašosi per pamokas į tualetą, o mokytojos taip pat negali kaskart jų išleidinėti, nes kartais vaikai tuo naudojasi.“

Po mokykloje kilusių muštynių pasirodžius vaizdo įrašui, savo patirtimis bendrame rate pradėjo dalintis ir kiti tėveliai. Daiva pasakoja, kad šis vaikas daug kam žinomas ir ne tik smurtauja, bet ir reketuoja kitus mokinius, reikalauja pinigų.

Muštynės jau ne naujiena

Daiva neslepia liūdesio dėl to, kas vyksta mokykloje, nes ši progimnazija jai buvo pavyzdinė, dėl šios priežasties leido vaikus būtent čia, o ne į arčiau esančią mokyklą. Ji įžvelgia ir dar vieną problemą.

„Man labai gaila, kad visoje mokykloje yra tik viena psichologė. Kiek aš kreipiausi, eilė dvi-tris savaites. Tai didelė problema, nes vienas žmogus negali visos mokyklos auklėti, su visais kalbėti ir bendrauti“, – apmaudo neslepia pašnekovė.

Paklausta, ar iš tėvų pusės planuojama imtis kokių nors veiksmų, mama pasakoja, kad vis kalbama apie tai, jog turėtų susirinkti mokinių tėvų taryba ir ieškoti sprendimų, kad tokie išpuoliai nepasikartotų:

„Turėtų susirinkti visos mokyklos tėvų taryba ir bendrai kažką nuspręsti, nes yra vaikų, kurie bijo eiti į mokyklą. Aš nesu taryboje, bet į tokius atvejus labai griežtai žiūriu ir mane tokie dalykai gąsdina. Patys vaikštome toje visuomenėje, vaikai auga tokie ir kuo toliau, tuo bus baisiau, jei dabar nieko nedarysime.

Tėvų taryba turi eiti pas mokyklos vadovybę ir kažką su tuo vaiku daryti, nes jau darosi nebeįmanoma. Yra ir daugiau vaizdelių, kur prie kažkokio namo kampo tas vaikinas su kitu mušasi. Reiškia, tokie pasimušimai jau yra populiaru pas mus mokykloje, prie mokyklos. Labai gaila, kad tėvai į tai neįsitraukia, nes mokykla negali visko sureguliuoti.“

 

Aiškinsis policija

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę, trečiadienį, į progimnaziją skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai. Jie iškviesti pagelbėti sumuštam 7 klasės moksleiviui.

AlytusPlius.lt portalą apie šią situaciją informavo „Volungės“ progimnazijos bendruomenės narys. „Tai ne pirmas signalas, kad progimnazijoje yra moksleivis, kuris imasi smurto. Tačiau dabar mokyklų reitingai svarbūs, tad niekas apie tai nenori kalbėti garsiai. Šiandien vienas vaikas, kitą dieną nukentės kitas“, – kalbėjo AlytusPlius.lt šaltinis, prašydamas atkreipti dėmesį į svarbią patyčių ir smurto temą.

Kas iš tiesų vyko progimnazijoje – aiškinsis policijos pareigūnai. Pagal gautus pranešimus, susimušė du moksleiviai, nukentėjo 14 metų vaikinas. Pagal teisės aktus, tokio amžiaus asmuo laikomas mažamečiu. 

Į „Volungės“ progimnaziją atskubėję medikai suteikė nukentėjusiajam pirmąją pagalbą, o kartu atvykę policijos pareigūnai ėmėsi aiškintis įvykio aplinkybes. Apie nerimą keliančius neramumus informuoti ir Vaiko teisių tarnybos atstovai. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer