Kritika Vilniuje statomam nacionaliniam stadionui: „Padarė kosminį laivą“

Nacionalinio stadiono kompleksas Vilniuje gali kainuoti net apie 400 milijonų eurų – perspėja sostinės opozicija. Ir jau ragina projektą sumažinti – statyti tik stadioną, o suplanuotus šimtus milijonų geriau skirti krašto apsaugai.

Skvernelis tvirtina, kad projekto išvis reiktų atsisakyti, o stadioną statyti ramesnėje vietoje – kur nors priemiestyje.

Įstrigusios Vilniuje Nacionalinio stadiono komplekso su sporto aikštynais, 5000 vietų sporto arena, muziejumi, biblioteka, vaikų darželiu statybos, anot sostinės opozicijos atstovų, mokesčių mokėtojams po indeksacijos, kurios reikalauja ir naujasis statytojas „Hanner“, kainuos apie 400 milijonų eurų.

„Jei statytume visą kompleksą, 340 mln. eurų pagal senus skaičiavimus, jei su pabrangimu, kaina turbūt auga iki 400 mln. eurų. Reikšminga tada suma, visa Lietuva prisideda prie stadiono, nes vyriausybės, visų biudžeto keliauja pinigai, klausimai racionalūs, protingi. Svarstome apie PVM padidinimą išlaidom gynybai, tuo pat metu statome griozdą už 400 mln. eurų“, – teigia Vilniaus tarybos narys Aleksandras Nemunaitis.

Opozicija negaili kritikos

Sostinės opozicijos atstovai kalba, kad Vilniui pakaktų tik stadiono už 100 milijonų eurų, o kitus šimtus milijonų verčiau skirti gynybai.

„Stadiono tikrai reikia didžiausio Baltijos šalyse. Svarbiausia kad už sąžiningą, teisingą kainą ir bet kažkada, o per aiškų laiką. Dėl muziejaus, bendruomenės centro, krepšinio salės, galima atidėti kitam laikui“, – tikina Vilniaus tarybos narys Artūras Zuokas.

„Trūksta Vilniuje visko, pradedant nuo evakuacinių kelių, siauri, jei kiltų grėsmė iš Baltarusijos ar karinė grėsmė, reikėtų evakuoti civilius, keliai siauri. Neturim pakankamai viešo transporto žmonėms išvežti iš sostinės. Nekalbant apie bunkerius, kurie iš esmės visi privatizuoti, vietoj jų stovi NT objektai. Trūksta visko, o investicijos į saugumą reikalingos didelės“, – sako tarybos narys Povilas Pinelis.

Sostinės valdantieji indeksuotą daugiafunkcio komplekso statybos ir išlaikymo kainą žada paskelbti iki mėnesio pabaigos. Tačiau valdantieji konservatoriai jau dabar šį projektą gina. Vyriausybė pažadėjo apmokėti paties stadiono statybas ir premjerė šio projekto išsižadėti neketina, jai antrina finansų ir krašto apsaugos ministrai.

„Apmaudu, kad istorija ilgai tęsiasi, ilgai ir tiek pakeliui įvyko nesusipratimų ir galimai nusikalstamos veikos, dabar norėčiau tikėti, kad projektas gali pajudėti pirmyn ir nebus geresnio situacijos sprendimo nei objektą pastatyti ir pradėti eksploatuoti“, – sako premjerė I. Šimonytė.

„Mes esame ne Rusija, kur viskas metama karui prieš ukrainiečius, Ukrainos valstybės naikinimui, mes – demokratinė valstybė, visuomenė turi įvairiausių poreikių. Sporto objektų Vilniuje negali pasigirti didele gausa, jie reikalingi“, – teigia A. Anušauskas.

Skvernelis ragina projekto išvis atsisakyti

O Vardan Lietuvos lyderis Saulius Skvernelis ragina iš viso atsisakyti stadiono ant Šeškinės kalno ir verčiau jį statyti miesto pakraštyje, pvz., Naujojoje Vilnioje. Darbiečių pirmininkas Andrius Mazuronis taip pat ragina stadionui neišlaidauti.

„Ten yra keli šimtai milijonų, ne tūkstančių eurų objekto kaina. Išties objektas kaip pakeistas yra, nekalbant apie sovietmečio etapą, bandymus kelių vyriausybių statyti“, – teigia S. Skvernelis.

„Vietoje paprasto stadiono padarė kosminį laivą, kurio kompetencijų ir finansų prasme nesugeba įgyvendinti. Už 10 mln pastatytų stadioną, o kitus pinigus skirtų mieto infrastruktūrai, gynybai, sveikatos apsaugai“, – sako A. Mazuronis.

Penktadienį „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis pareiškė sutinkąs perimti ir įvykdyti Nacionalinio stadiono projektą su sąlyga, kad ligšiolinė 120 milijonų eurų sąmata bus indeksuota. Po dešimtmilijoninių sumų pralošimo skandalo, ligšiolinis projekto vykdytojas fondas „Baltcap“ projekto vykdyti pareiškė nebeišgalintis.

www.tv3.lt

Site Footer