Kryme pilasi sprogimai: taikosi į rusų karines bazes, laivyno štabui liepsnojo stogas

Šeštadienis – 178-oji karo Ukrainoje diena. Pranešama, kad ukrainiečiai apšaudė Rusijos pozicijas Pietų Ukrainoje. O Donbase verda kovos, Rusija atnaujino puolimus keliomis kryptimis. Tuo tarpu okupuotame Kryme tęsiasi sprogimai – taikomasi į rusų karines bazes, Sevastopolyje liepsnojo Juodosios jūros laivyno stogas.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

13:38 | Voznesenske raketa sugriovė daugiabutį: tarp sužeistųjų – 3 vaikai

Šeštadienį rusai apšaudė Voznesensko miestą. Raketa kliudė atsitrenkė į penkiaaukštį gyvenamąjį pastatą ir privačius namus. Septyni civiliai sužeisti, tarp jų – trys vaikai, praneša „Ukrinform“.

„Šiandien rašistai apšaudė Voznesensko miestą. Nukentėjo penkių aukštų pastatas ir privatūs namai. Iki 13 val. septyni žmonės buvo sužeisti, įskaitant tris vaikus“, – sakė Mykolajivo srities gubernatorius Vitalijus Kimas.

12:53 | Luhanske sunaikino rusų bazę

Luhansko srities gubernatorius Serhijus Gaidai pasidalijo vaizdo įrašu, kaip Ukrainos ginkluotosios pajėgos sugriovė rusų remonto bazę Slavianoserbsko rajone.

„Vienu „akmeniu“ sunaikino apie šimtą vienetų technikos, o kažkur apie penkiasdešimt įsibrovėlių nuėjo, kaip sakoma, į kobzono koncertą“, – komentavo S. Gaidai.

 

12:39 | Okupantai leidžia raketas į Dnipropetrovską

Dnipropetrovsko srityje numuštos 4 rusiškos sparnuotosios raketos „Kalibr“, praneša „The Kyiv Independent“.

Dnipropetrovsko srities gubernatorius Valentynas Rezničenka šeštadienį ryte pranešė, kad oro gynyba numušė visas 4 sparnuotąsias raketas, kurios, jo teigimu, buvo nukreiptos į taikinius regione.

12:01 | Kryme – dar daugiau sprogimų

Rusijos okupuotame Ukrainos Krymo pusiasalyje, Eupatorijoje ir Bachčysarajuje, šeštadienio rytą nugriaudėjo keli sprogimai, praneša žiniasklaida.

Sprogimų Eupatorijoje faktą patvirtino ir Rusijos primesta valdžia. Maskvos paskirtos Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas sakė, kad suveikė rusų oro gynybos sistema.

„Vakarų Kryme suveikė priešlėktuvinės gynybos sistema. Taikinys sunaikintas. Nukentėjusiųjų ir žalos nėra“, – tvirtino jis.

Praėjusio mėnesio pabaigoje per dronų ataką prieš Rusijos karinį jūrų laivyną okupuoto Krymo Sevastopolio mieste buvo sužeisti penki žmonės. Tada buvo atšaukti Rusijos karinio jūrų laivyno dienai paminėti planuoti renginiai.

11:37 | Gubernatorius: Luhanske tęsiasi mūšiai

Luhansko srities gubernatorius Serhijus Haidai pranešė, kad Rusijos pajėgos ir toliau bando veržtis į priekį ir užimti nedidelę Ukrainos vis dar kontroliuojamą regiono dalį, tačiau paskutiniai jų bandymai buvo nesėkmingi. Mūšiai tęsiasi prie 4 Luhansko srities kaimų, praneša „The Kyiv Independent“.

Jis pridūrė, kad Ukrainos kariai rugpjūčio 19 dieną atmušė 7 Rusijos pajėgų atakas ir tęsiasi kautynės netoli Donecko srities, kur Rusijos pajėgos bando užgrobti daugiau teritorijų, kad pasiektų Kremliaus tikslą užimti visą Donbasą.

11:00 | Britų žvalgyba: rusai nepasiekė proveržio Zaporižioje, Charkive

Paskutinėje Jungtinės Karalystės (JK) žvalgybos ataskaitoje skelbiama, kad rusų kariuomenė nepasiekė proveržio Charkivo ir Zaporižios srityse.

„Praeitą savaitę buvo matomi tik minimalūs pakitimai kontroliuojamose teritorijoje palei fronto liniją. Donbase po nedidelės persvaros ankstyvą rugpjūtį Rusijos pajėgos pasiekė Bachmuto miesto pakraščius, bet neįsibrovė į teritoriją. Rusija nedėjo jokių žymesnių pastangų, kad padarytų pažangą Zaporižios ar Charkivo sektoriuose“, – rašoma ataskaitoje, kuria dalijasi „The Kyiv Independent“.

10:37 | Nuo karo pradžios – tūkstančiai karo nusikaltimų ir 363 pražudyti vaikai

Ukrainos generalinė prokuratūra skelbia apie tūkstančius nusikaltimų, kurie fiksuoti nuo Rusijos invazijos pradžios.

Ukrainoje registruota 29,4 tūkst. karo nusikaltimų, 13,7 tūkst. nusikaltimų prieš nacionalinį saugumą.

Taip pat karo metu pražudyti 363 vaikai, o 718 sužeisti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer