Kuo skubiau nustokite palikti neuždarytą klozeto dangtį: atskleidė, kodėl

Ar nuleidžiant vandenį tualeto dangtis būna atidarytas ar uždarytas? Pasirodo, jog dauguma tualete vandenį nuleidžia neteisingai.

Tualeto patalpose dauginasi bjaurios bakterijos. Žinome, kad norėdami išsaugoti sveikatą turėtume plauti rankas 20 sekundžių karštu muiluotu vandeniu ir reguliariai valyti tualetą.

Viena moteris įsitraukė į diskusiją apie tai, ar nuleisti vandenį tualete koja ar ranka, nes suprato, kad ji yra viena iš nedaugelio žmonių, kurie vandens nuleidimo mygtuką paspaudžia koja, nes nenori turėti kontakto su mikrobais. Tačiau yra dažnai diskutuojama dėl dar vieno niuanso – uždaryti tualeto dangtį prieš nuleidžiant vandenį ar ne, rašo mirror.co.uk.

Būtina uždaryti tualeto dangtį

Leidinys „Better Homes & Gardens“ rašo, jog aptiko tyrimų, įrodančių, kad prieš nuleidžiant vandenį tualete reikėtų uždaryti dangtį, nesvarbu, koks švarus, jūsų manymu, yra jūsų tualetas. Nors daugelis žmonių gal net nesusimąsto, ką daro nuleisdami vandenį, geriau prieš tai uždaryti dangtį, kad išvengtumėte mikrobų plitimo patalpoje.

Dar šeštajame dešimtmetyje mokslininkai nustatė, kad nuleidžiant vandenį tualete susidaro vadinamieji bioaerozoliai, t. y. ore esančios biologinės medžiagos. Šie aerozoliai ilgainiui nusėda ant aplinkinių paviršių ir platina fekalijų mikrodaleles ant paviršių, todėl, jei dantų šepetėlis yra netoli klozeto, būkite ypač atsargūs.

Per COVID-19 pandemiją pastebėjus didesnį visuomenės susirūpinimą tuo, kaip virusai gali plisti per tualeto vandenį ir užterštus paviršius, mokslininkai toliau tiria galimą šių bioaerozolių keliamą pavojų. Bet kokiu atveju, tualeto dangtis yra sukurtas ne be priežasties, todėl turėtumėte juo tinkamai pasinaudoti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer