Latvija uždraus automobilius su rusiškais numeriais: nustatė terminą, po kurio mašinas konfiskuos ir siųs į Ukrainą

Letvijoje transporto priemonės su Rusijos registracijos numeriais bus konfiskuojamos ir išsiunčiamos į Ukrainą, ketvirtadienį paskelbė Latvijos parlamentas, rašo „Kyiv Independent“.

Šią Kelių įstatymo pataisą Latvijos parlamentas priėmė per galutinį svarstymą.

Dabar įstatymas reikalauja, kad automobilių su rusiškais numeriais savininkai per tris mėnesius nuo įstatymo įsigaliojimo, t. y. nuo lapkričio 14 d., įregistruotų transporto priemonę Latvijoje arba išgabentų ją iš Latvijos teritorijos.

Visos Latvijoje neregistruotos transporto priemonės su rusiškais numeriais, dalyvaujančios eisme po vasario 14 d., „bus konfiskuojamos“, o „konfiskuotos transporto priemonės bus perduotos Ukrainai“.

Transporto priemonės su Rusijos valstybiniais numeriais eisme galės dalyvauti tik tuo atveju, jei jos vairuotojas turės diplomatinį imunitetą arba Latvijos teritoriją kirs tranzitu. Rusijoje registruota transporto priemonė per Latviją pravažiuoti galės tik vieną kartą ir privalės tai padaryti per 24 valandas.

Anot Latvijos parlamento, pakeitimai būtini „siekiant įgyvendinti Europos Sąjungos nustatytas sankcijas ir sumažinti saugumo rizikas“.

Tai nebus pirmas kartas, kai Latvija dovanoja konfiskuotas transporto priemones Ukrainai.

Latvijos vyriausybė jau yra konfiskavusi daugiau kaip šimtą automobilių iš neblaivių vairuotojų ir padovanojusi juos Ukrainai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer