Latvijoje renkami parašai dėl į Rusiją eksportuojančių šalies įmonių sąrašo paskelbimo

Latvijos visuomeninių iniciatyvų portale Manabalss.lv pradėta rinkti parašus dėl Latvijos bendrovių, kurios eksportuoja savo prekes ar paslaugas į Rusiją, sąrašo paskelbimo.

Šios iniciatyvos autorius Zigmaras Dzenis pažymi, kad keli šimtai Latvijos bendrovių, kurioms netaikomos sankcijos, ir toliau bendradarbiauja su Rusija.

Jis mano, kad Rusijos rinkoje tebeveikiančių Latvijos bendrovių sąrašas turi būti paskelbtas.

2019 metais savo prekes ar paslaugas į Rusiją eksportavo 1 095 Latvijos bendrovės, o per pirmus penkis 2023 metų mėnesius jų liko tik 307, sako Z. Dzenis.

Jo duomenimis, šių metų gegužę iš Latvijos į Rusiją buvo daugiausia eksportuoti alkoholiniai gėrimai, maisto produktai, chemikalai, vaistai, mašinos, elektrinė įranga ir tekstilė.

Iniciatyvos autorius ragina pakeisti nuostatą dėl komercinės informacijos slaptumo ir įpareigoti ekonomikos ministeriją teikti žiniasklaidai informaciją apie visas Latvijos bendroves, kurios eksportuoja savo prekes ar paslaugas į Rusiją.

Jo teigimu, tai yra būtina, nes Latvijos visuomenės interesai yra svarbiausi. Be to, tokia informacija, anot jo, negali būti laikoma komercine paslaptimi, nes ji neturi įtakos Latvijos bendrovių vidaus konkurencijai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer