Lauke paliktas kūdikis mirtinai sušalo: motiną siūlo įkalinti 11 metų

Už kūdikio nužudymą prokuratūra siūlo 11 metų įkalinti jo 34 metų motiną.

Šią bausmę prokuroras Arūnas Saunorius trečiadienį pasiūlė Klaipėdos apygardos teismui, nagrinėjančiam garažų masyvuose gimusio ir čia pat mirtinai sušalti palikto naujagimio bylą, BNS pranešė teismo atstovė Dovilė Saulėnienė.

Sausio pradžioje gimusio kūdikio nužudymu kaltinama motina Eglė K., o 54 metų jos sugyventinis Zenonas B. – sukurstymu nužudyti. Pastarajam prokuroras prašo skirti 15 metų laisvės atėmimo bausmę.

Anot moterį ginančio advokato Edvardo Staponkaus, ji savo kaltę pripažįsta.

Kaltinamasis, kuris, tyrimo duomenimis, nėra kūdikio tėvas, kaltės nepripažįsta.

Jis pripažino, kad dėl išdavystės moterį buvo sumušęs, dėl to į garažų masyvą, kur pora gyveno, buvo atvykusi policija. Kaltinamasis dėl smurto buvo atsidūręs Probacijos tarnybos akiratyje.

Nusikaltimas, dėl kurio dabar klaipėdiečiai teisiami, įvykdytas sausio 4 dieną, apie 18 valandą. Klaipėdos miesto policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad uostamiestyje esančiame garažų masyve rastas negyvas kūdikis. Nuvykę pareigūnai rado naujagimio kūną.

Tyrimo duomenimis, vyriškos lyties kūdikį garaže, neblaivaus sugyventinio akivaizdoje, pagimdė kaltinamoji, ji taip pat buvo apsvaigusi nuo alkoholio. Įtariama, kad gimusį kūdikį moteris sugyventinio nurodymu išnešė ir paliko prie garažo. Žiemą lauke paliktas bejėgiškos būklės naujagimis mirtinai sušalo.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas nužudė mažametį, bejėgiškos būklės artimą šeimos narį ar giminaitį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Nuosprendis bus skelbiamas rugpjūčio 1 dieną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer