„Laukite atsako, šlykštynės. Neužtruksime“ – Arestovyčiaus atsakas į Rusijos išpuolį prieš civilius Odesoje

Rusijai šiąnakt trimis raketomis atakavus Odesos srities civilių pastatus Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius pareiškė, kad į tai bus atsakyta.

„Trys X-22 (tos pačios raketos, kurio pataikė į Kremenčuką) į gyvenamuosius namus ir poilsio bazes Dniestro Bilhorodo rajone Odesos srityje. Pirminiais vietos valdžios duomenimis – šiuo metu (suskaičiuojama) 18 žuvusiųjų (įskaitant du vaikus), 30 sužeistųjų. Su kokiais nuopi***** mums tenka kariauti, vis dėlto. Na tai laukite atsakomojo pasveikinimo, nuopi***. Ir ilgai laukti neteks“, – pareiškė jis.

Primename, kad šiąnakt Rusijos lėktuvai virš Juodosios jūros paleido tris raketas, kurios pataikė į civilių objektus Odesos rajone. Viena iš raketų smogė 9 aukštų gyvenamajam namui, dalis jo buvo visiškai sugriauta.

Per šį smūgį buvo iš dalies sugriautas devynių aukštų gyvenamasis namas Dniestro Bilhorodo rajone, sakė pareigūnai.

Nepaprastųjų situacijų tarnyba taip pat pranešė, kad per tą patį smūgį paleista kita raketa smogė poilsio bazei, kur žuvo trys žmonės, įskaitant vaiką.

Keliomis dienomis anksčiau per Rusijos raketų smūgį vienam prekybos centrui Ukrainos centrinėje dalyje esančiame Kremenčuko mieste žuvo mažiausiai 18 civilių gyventojų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neigė, kad už šias atakas atsakingos Maskvos pajėgos.

Odesos sritis yra strategiškai svarbi dėl joje esančio didelio Odesos uostamiesčio.

Ketvirtadienį Rusijos pajėgos pasitraukė iš savo pozicijų netoli Odesos esančioje Gyvačių saloje, tapusioje ukrainiečių pasipriešinimo simboliu nuo pat pirmųjų karo dienų.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau penktą mėnesį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarąjį mėnesį vyksta aršūs mūšiai dėl rytinės Ukrainos Donbaso teritorijos kontrolės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer