Lazdijų rajone rado būdą, kaip nepriveisti beglobių gyvūnų: „Situacija pas juos labai gera“

Viena Lazdijų rajono kaimo bendruomenė paskelbė šūkį „Kaimas be beglobių ir benamių gyvūnų“ ir kibo į darbą. Žmonės pasakoja nebegalėję apsikęsti išmestų, be šeimininkų likusių kačių ar šunų, kurie sparčiai dauginasi.

Bet surado išeitį ir kaime nebeliko benamių gyvūnų. 

Lazdijų rajono, Stebulių kaimo bendruomenės centre – didelis sujudimas. Iš visų pusių važiavo žmonės ir iš mašinų traukė narvus su gyvūnais. Neretai viename narve įkurdinti net keli.  

Kaimą užplūdo beglobiai gyvūnai

Visi skuba į bendruomenės patalpas, kur gyvūnų laukia specialiai atvažiavęs veterinarijos gydytojas, kuris už ženkliai mažesnę kainą nei įprastai juos kastruoja ir sterilizuoja. 

Stebulių gyventoja Irena pasakojo, kad vienu metu jos sodyba buvo tapusi kačių veislynu, kai kažkas prie namų išmetė katytę. 

„Netyčiukai iš vienos katės gavosi. Dvi mergaitės, dabar tos dvi mergaitės dar po tris [atsivedė]. Veterinarams ačiū, kad atvažiuoja iš Marijampolės. Mums netoli atvežti gyvūnėlius, tai ir tvarkome, kad neprisiveistų begalybė“, – teigė moteris.  

O tokių istorijų – begalė. Kone visi Stebulių gyventojai gali papasakoti apie prie namų ar kur pakelėje rastus išmestus naminius gyvūnėlius. 

„Pas mus pačius irgi rudenį išmetė šuniuką, tai priglaudėme. Neatsirado norinčių priglausti, tai pasilikome patys. Tai atvedė dar keturis. Mes juos išdalinome, o kalytę tvarkomės“, – tikino Lazdijų rajono gyventoja Roberta. 

Išsikvietė veterinarą

Bendruomenės pirmininkas pasakojo, kad situacija tapo nebepakenčiama prieš kelerius metus, kai valdžia pradėjo kalbėti apie privalomą gyvūnų ženklinimą – žmonės masiškai atsikratė augintiniais. Anot bendruomenės pirmininko, vienu metu į jo sodybą ateidavo paėsti net 13 svetimų, iš kažkur atsiradusių kačių. 

„Prieš šitą mūsų akciją ypač kaimo teritorijoje pasipylė išmetamų gyvūnų. Žmonės pradėjo neatsakingai elgtis“, – dėstė Mantas Jančiukas. 

Stebulių kaimo bendruomenės nariai pasitarė ir nusprendė, kad reikia imtis priemonių. Artimiausios veterinarijos klinikos – už 40 kilometrų, ne visi žmonės turi galimybę nuvežti gyvūną, kad šį išoperuotų. Į pagalbos šauksmą atsiliepė veterinaras iš Marijampolės, kuris pats atvažiuoja į kaimą. Tai ne tik patogu, bet ir pigiau: už operaciją ima perpus mažiau nei įprastai. 

Pigiau nei klinikoje

„Mes dabar jau susitvarkėme, pas mus jau dabar tokių dalykų nėra. Labai sumažėjo visame kaime katinukų – ir išmetamų, ir atklystančių. Visi, kurie sutvarkyti, būna prie namų“, – teigė Stebulių gyventoja Rita. 

„Aš radau socialiniuose tinkluose, nusiunčiau mamai. Faktiškai viskas remiasi ir į finansus. O kaina žymiai geresnė nei siūlo klinikos, iš karto susigriebėme, kad važiuojam, registruojam“, – paaiškino Lazdijų rajono gyventoja Raminta. 

Veterinarijos gydytojas į Stebulius per kelerius metus atvažiuoja jau penktą kartą. Sako, benamių gyvūnų kaime labai sumažėjo. Jis pastebi, kad lietuviai kiek atsakingiau elgiasi su gyvūnais nei anksčiau.  

„Aš manyčiau, kad taisosi dėl tokių bendruomenių kaip Stebulių, situacija pas juos labai gera. Bet liūdina, kad žmonės švenčių laikotarpiu gyvūnus palieka likimo valiai, nuveža į kaimo vietoves“, – kalbėjo Darius Andziulis. 

Pasinaudodami proga, kad veterinarijos gydytojas – kaime, vietiniai atnešė ne tik kates ar šunis, bet ir sunegalavusias jūrų kiaulytes.  

Akimirkas iš veterinaro apsilankymo gyvenvietėje išsvyskite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

www.tv3.lt

Site Footer