Lietuvą jau išbando škvalas: štai kokiais audros vaizdais dalijasi gyventojai – kelia siaubą

Per Lietuvą jau slenka prognozuota audra. Kol kas labiausiai kliūna vakariniams rajonams. Iš nuotraukų socialiniuose tinkluose matyti, kad kai kuriuose miestuose patvino gatvės. Meteorologai skelbia, kad šį kartą išlipimu sausiems iš balos (kaip birželio 19 d.) nepavyks.

14–15 val. laikotarpiu audros debesys buvo pasiekę Šilutės, Jurbarko, Raseinių, Mažeikių, Šiaulių, Kelmės, Tauragės, Šakių, Vilkaviškio rajonus, dalį Marijampolės ir Kauno rajonų. Šiose vietovėse lyja, vietomis smarkiai ir su perkūnija, fiksuojami vėjo sustiprėjimai iki 21 m/s.

Kai kuriuose miestuose šuliniai nebesurenka lietaus vandens. Gyventojai dalijasi vaizdais, kaip Kelmėje, Jurbarke patvino gatvės.

„Plaukiam. Jurbarkas, 14:00, 07 11“, – grupėje „Orų entuziastai“ praneša Justina.

„Sujainiai, Raseinių raj. 14:20, skęstam“, – rašo Vidmantas.

„Užpylė lietaus su žaibais ir perkūnu! 2024-07-11, 14:23“, – skelbia Vaida iš Kelmės.

Gavo įspėjamuosius pranešimus

Dalis gyventojų į mobiliuosius įrenginius jau gavo perspėjimus apie stiprią audrą. Žmonės raginami pasirūpinti savo ir savo turto saugumu.

„Šiandien Lietuvoje, 14–17 val. laikotarpiu, pietvakarių Lietuvoje pradės formuotis labai smarki audra, vakare ir pirmoje nakties pusėje audra išplis į daugelį rajonų. Daug kur griaudės perkūnija, vietomis lis smarkiai, kris kruša, kils škvalas 15–20 m/s, kai kur iki 21–26 m/s“, – nurodoma įspėjime.

Sinoptikai perspėja ir apie kitą pavojingą reiškinį – kaitrą. Ketvirtadienį aukščiausia temperatūra 29–34, Vakarų Lietuvoje vietomis 24–28 laipsniai šilumos.

Pagal 13 val. duomenis iš pietvakarių link Lietuvos artėja pirmieji liūčių debesys su perkūnijomis. Artimiausiomis valandomis vakarinėje šalies pusėje numatomos liūtys su perkūnija, vietomis sustiprės pavojingi vėjo gūsiai iki 15-20 m/s.

Audra atslinko iš Lenkijos: kaimynams kliuvo su kaupu

Kaip rodo audrų sekimo tinklalapiai, audros židiniai atslinko iš Lenkijos. Čia trečiadienį praūžė stipri audra. Daugelyje šalies vaivadijų (vaivadija – Lenkijos administracinis vienetas) su liūtimi krito stambūs krušos ledėkai, virto medžiai, kurie sugadino pastatus, automobilius ir kitą žmonių turtą.

Audra prasidėjo vakarinėje Lenkijos dalyje. Čia kilo stiprūs vėjo gūsiai, liūtis ir stambi kruša. Socialiniuose tinkluose lenkai dalijasi nuotraukomis su masyviais krušos ledėkais. Kai kurių skersmuo siekė 5 cm.

Lenkijos gyventojų turtą gadino ne tik kruša, bet ir stambus vėjas. Kaip praneša naujienų portalas „NaszeMiasto.pl“, trečiadienį apie 18 val. ant automobilio, važiavusio maršrutu Gdansko Starogardas- Linoviecas, užvirto medis. Vairuotojas iš automobilio išlipo pats, jam padėjo kiti įvykį matę vairuotojai. Tą pačią dieną Zbleve medis nuvirto ant namo ir užblokavo įėjimą.

www.tv3.lt

Site Footer