Lietuva ir Lenkija paskelbė apie karinės technikos perdavimą Ukrainai, netrukus apie tokius pat ketinimus paskelbė ir Jungtinė Karalystė.
Susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu metu Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad šalis yra pasirengusi perduoti ukrainiečiams tankų kuopą (14 tankų), o Lietuvos prezidentas – oro gynybos sistemas.
„Mes perduosime oro gynybos sistemas ir zenitinius pabūklus, kurie turi padėti jums kovoje“, – UNIAN cituojamas Lvive besilankantis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
G. Nausėda taip pat pažymėjo, kad „šiandien Lvive mes „Liublino trikampio“ susitikime dar sykį patvirtinome savo nepajudinamą ištikimybę pergalei prieš agresorių“: „Mes išliekame kartu! Lietuva ir Lenkija ir toliau teiks karinę pagalbą Ukrainai“.
Netrukus po Ukrainos kaimynių vadovų pareiškimų analogiškai sunkiuosius tankus Ukrainai pažadėjo Jungtinės Karalystės premjeras Rishi Sunakas.
G. Nausėda Lvive susitiko su V. Zelenskiu, A. Duda, patikino dėl tolesnės paramos Ukrainai
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Lvive susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymiru Zelenskiu ir Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda bei pasirašė deklaraciją dėl tolesnės paramos Kyjivui tęsiantis Rusijos agresijai.
Kaip pranešė Prezidentūra, antrajame Liublino trikampio valstybių vadovų susitikime dar kartą pabrėžta šimtmečius trunkančios strateginės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos partnerystės svarba ir Lietuvos bei Lenkijos pasiryžimas teikti Ukrainai visokeriopą pagalbą ginantis nuo Rusijos karinės agresijos.
„Lietuva ir Lenkija patvirtino ryžtą toliau teikti Ukrainai karinę, politinę, diplomatinę, ekonominę ir humanitarinę pagalbą. Karas Ukrainoje yra mūsų visų karas. Laisvojo pasaulio karas prieš diktatorių. Būsime su Ukraina kartu iki pergalės tiek, kiek reikės“, – sakė G. Nausėda, cituojamas pranešime.
Apie šalių vadovų susitikimą Ukrainoje iš anksto nebuvo skelbta.
Pasak Prezidentūros, G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva yra tarp didžiausių Ukrainos rėmėjų pagal suteikiamą pagalbą, tenkančią vienam gyventojui, taip pat veiksmingai padeda Ukrainai diplomatinėmis priemonėmis buriant tarptautinę paramą įgyvendinti Ukrainos euroatlantinės integracijos tikslus.
Jis pabrėžė, kad pernai „vos per keturis mėnesius“ pavyko sutelkti Europos Sąjungos valstybes tam, kad Ukrainai būtų suteiktas Europos Sąjungos šalies kandidatės statusas.
„Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje kartu su Ukrainos ir Lenkijos Prezidentais sutarėme koncentruoti pastangas siekiant tolesnių Ukrainos euroatlantinės integracijos tikslų. Narystė Europos Sąjungoje ir NATO yra Ukrainos Konstitucijoje įrašyti strateginiai valstybės tikslai, kuriuos šiandien ukrainiečiams tenka ginti su ginklu rankose. Todėl mūsų pareiga padaryti viską, kas įmanoma, padedant jiems“, – teigė G. Nausėda.
Kaip nurodo Prezidentūra, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos valstybių vadovų pasirašytoje deklaracijoje numatyta, kad šalys tęs trišales konsultacijas siekiant sustiprinti Ukrainos saugumą.
Šalių vadovai pasveikino akivaizdžią Ukrainos pažangą žengiant euroatlantinės integracijos keliu, ypač sparčiai siekiant sąveikos su NATO.
Lietuva ir Lenkija remia Ukrainos narystę NATO ir siekia konsensuso šiuo klausimu tarp NATO sąjungininkų.
Liublino trikampis – 2020 m. įkurta Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos politinio, ekonominio, kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyva, kuria siekiama stiprinti regioninį bendradarbiavimą. Pirmasis Liublino trikampio viršūnių susitikimas įvyko 2021-ųjų gruodį.
Rusijos karinės invazijos išvakarėse, 2022-ųjų vasario 23 dieną, Liublino trikampio valstybių vadovai dar kartą susitiko Kyjive.
Tai jau trečias G. Nausėdos vizitas Ukrainoje nuo Rusijos karinės invazijos šioje šalyje pradžios.