Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje interviu pačius kinus privertė teisintis ir „naikinti įrodymus“. Po savaitgalinio pareiškimo jau pirmadienį Kinijos URM atstovė teisinosi, kad „šalies politika nepasikeitė“, o skandalingas interviu buvo ištrintas iš Kinijos ambasados Prancūzijoje paskyrų socialiniuose tinkluose.
Balandžio 21-ąją kinų diplomatas Prancūzijoje Lu Shaye pribloškė ne tik jį kalbinusį žurnalistą ir Prancūzijos užsienio reikalų ministeriją, bet ir daugelio kitų Europos šalių atstovus savo pareiškimais apie tai, kad „Krymas anksčiau buvo Rusijos, o dovanų Ukrainai gavo tik N. Chruščiovo laikais“ bei „subyrėjusios SSRS respublikų suverenitetas yra abejotinos kilmės“. Iš esmės pakartojęs Rusijos propagandos klišes kinų diplomatas sukėlė tikrą tarptautinį skandalą.
Daugelyje šalių buvo iškviesti pasiaiškinti Kinijos atstovai, o šios šalies URM atstovė Rusijos naujienų agentūrai TASS buvo priversta teisintis, aiškindama, kad „Kinijos politika šalių suvereniteto klausimu išlieka nepakitusi – gerbiame anksčiau SSRS sudėtyje buvusių respublikų suverenitetą“.
Tokiais kinų diplomato pareiškimais pasipiktino daugelio valstybių atstovai, įskaitant ir Lietuvos URM.
„Jei kas nors dar stebisi, kodėl Baltijos šalys nepasitiki Kinija „tarpininkaujant taikai Ukrainoje“, štai Kinijos ambasadorius įrodinėja, kad Krymas yra Rusijos ir mūsų šalių sienos neturi teisinio pagrindo“, – tvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Netrukus paaiškėjo, kad Kinijos ambasada Prancūzijoje socialinio tinklo „WeChat“ paskyroje ištrynė savo pavaldinio interviu išrašą, kuris standartiškai būna publikuojamas po pasirodymo užsienio žiniasklaidoje.
Lu Shaye pasisakymų stenograma oficialioje ambasados paskyroje išbuvo kelias valandos, o vėliau dingo. Liko tik įrašas „ištrynė autorius“, rašoma „Bloomberg“.