Lietuviai – vieni iš skurdžiausių europiečių, mus lenkia latviai ir estai?

Jau įprasta sakyti, kad lietuviai ir Lietuva dar niekada taip gerai negyveno, kaip šiuo metu. Tačiau šį džiaugsmą gali temdyti sausi duomenys.

Tyrimai rodo, kad lietuviai vieni iš skurdžiausių Europoje – pagal turimą turtą nusileidžia ne tik ES senbuviams, bet ir latviams ar estams.

Skaičiuojama, kad vidutinis lietuvis turi turto, kurio vertė viršija 66 tūkst. eurų.

Turto vertė skiriasi 10 kartų

Kiekvienais metais šveicarų bankai „Credit Suisse“ ir neseniai jį nupirkęs UBS skelbia „Pasaulinę turto ataskaitą“ (angl. Global Wealth Report). Joje įvertinama, kiek turto turi kiekvienos šalies vidutinis gyventojas. Taip vertinama ir Lietuva, ir kitos ES valstybės.

Iš ataskaitos aiškėja, kad turtinė nelygybė tarp Europos šalių yra labai didelė. ES vienam suaugusiam žmogui tenkantis turto skirtumas tarp šalių, kuriose jis yra didžiausias ir mažiausias, viršija 10 kartų.

Kaip rašo „Euronews“ nelygybė kelia didelį ES piliečių susirūpinimą. Remiantis „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, lygių galimybių užtikrinimas buvo įvardytas kaip svarbiausias ES ekonominės ir socialinės pažangos prioritetas.

Piliečiams aktualiausi klausimai yra lygios galimybės ir galimybės patekti į darbo rinką, sąžiningos darbo sąlygos ir galimybė gauti kokybišką sveikatos priežiūrą.

Ataskaitoje vertinamas vienam suaugusiam asmeniui tenkantis turtas Europos šalyse pagal vidurkį ir medianą.

Grynoji turto vertė arba tiesiog turtas apibrėžiamas kaip namų ūkių turimo finansinio (pvz., indėliai) ir kitokio turto (pvz., nekilnojamojo) vertė, atėmus turimas skolas.

Turtingiausi yra šveicarai

Reitinge pirmauja Šveicarija ir Liuksemburgas, kuriuose vienam suaugusiam žmogui tenkantis vidutinis turtas yra didžiausias ir siekia atitinkamai 650,7 tūkst. eurų ir 556,4 tūkst. eurų. Tad šios šalys yra turtingiausios Europoje.

Islandija, Danija ir Norvegija taip pat pasižymi puikiais turto rodikliais: vidutinis vieno suaugusiojo turtas atitinkamai yra 473,2 tūkst. eurų, 389,3 tūkst. eurų ir 365,9 tūkst. eurų.

Penkiose didžiausiose Europos ekonomikose vienam suaugusiajam tenkantis turtas svyravo nuo 210,2 tūkst. eurų Italijoje iki 296,5 tūkst. eurų Prancūzijoje, o nuo jos nedaug atsiliko Jungtinė Karalystė (287,5 tūkst. eurų).

Tuo metu  keliose Rytų Europos šalyse vienam suaugusiajam tenkantis turtas yra daug mažesnis. Pavyzdžiui, Lietuvoje, Slovakijoje ir Vengrijoje vidutinis turto dydis atitinkamai yra 66 tūkst. eurų, 58,9 tūkst. eurų ir 56,3 tūkst. eurų.

Lietuvai (66 tūkst. eurų) pagal valdomą turto vertę gerokai nusileidžia latviams (92,6 tūkst. eurų) ir estams (74,8 tūkst. eurų).

www.tv3.lt

Site Footer