Lietuvių žvejai sužibėjo pasaulio čempionate: iš vandens ištraukė virš 300 kg žuvies

Pasaulio čempionate skamba Lietuvos vardas. Šalies rinktinė sugaudžiusi daugiau nei 304 kilogramus įvairios žuvies pelnė sidabro medalius. Lietuvos rinktinės žvejai pasakoja, kad tokio laimėjimo nė nesapnavo, o antra vieta pasaulio čempionate – istorinis įvykis visai šaliai. Nuo pirmos vietos lietuviai sportininkai atsiliko vos vienu taškeliu.

Lietuvos vardas garsiai skamba Pasaulio dugninės meškerės čempionate. Lietuvos meškeriotojai tapo pasaulio vicečempionais. Lietuvos rinktinė pelnė antrą vietą iš 21 valstybės.

Iškart po apdovanojimų su medaliais ant kaklo vyrai neslepia džiaugsmo dėl istorinio Lietuvos laimėjimo. Sako, kad net lūkesčiai buvo gerokai mažesni.

Lietuvos rinktinės narys Arūnas Mazurkevičius pripažintas antru geriausiu pasaulyje žveju, gavęs asmeninį apdovanojimą. 

Lietuvos rinktinė vos per plauką nusileido pirmą vietą užėmusiai Airijos rinktinei – pritrūko vos vieno taško. 

Ir štai po daugiau nei trijų valandų skrydžio, lėktuvas iš Madrido nusileido Kauno oro uoste kartu su pasaulio vicečempionais. 

„Iš pradžių nelabai supratom, kas įvyko. Kaip tikėjomės, kad gal netyčia pavyks išlaikyti tą trečią vietą, bet viskas gerai, jei nepavyks. Bet kai perskaičiavo – tai rėkėm, tiesiog rėkėm. Po signalo ir sužinojimo, tai kai kas net ašarėlę išspaudė, pirmą kartą mums Lietuvai toks rezultatas. Labai smagu“, – prisiminimais dalinasi rinktinės narys. 

„Toks pasiekimas, šioje disciplinoje, pirmą kartą Lietuvos istorijoje, tai emocijos tikrai aukštumoje“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris Deividas Bakanas.

Virš 300 kg žuvies

Pirmą vietą užėmę airiai, iš vandens ištraukė 315 kilogramų laimikio. Lietuviai iš ispaniškų vandens telkinių ištraukė virš 304 kilogramų žuvies. 

„Labai įvairi žuvis: nuo dviejų šimtų gramų iki kelių kilogramų. Buvo karpio, karoso, šamuko, tokio užsienietiško šamuko, kuris labai rankas badė. Tai rankos visų nelabai gražios po šios išvykos“, – sako pasaulio vicečempionas Ignas Bredaitis. 

Štai antrą vietą asmeninėje įskaitoje pelnęs Arūnas tikrai turi kuo didžiuotis. 

„Kilogramų beveik 72 per dvi dienas. Vienetų apie 140–150“, – sako A. Mazurkevičius. 

Rinktinės treneris pripažįsta, kad dalyvavimas varžybose atsiėjo keliasdešimt tūkstančių asmeninių eurų. O apdovanojimas – tik medalis. Tačiau žvejai pripažįsta, kad Lietuvos vardo garsinimas yra kur kas svarbiau už visus prizus.

www.tv3.lt

Site Footer