Lietuvoje patvirtinti 1 373 nauji COVID-19 atvejai

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 1 373 COVID-19 atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų praėjusią parą nemirė nei vienas žmogus.

973 iš 1 373 užsikrėtimų yra pirminiai, 384 – antriniai, o likę 16 – tretiniai.

Lietuvoje nuo COVID-19 ligos yra pasiskiepiję 69,9 proc. gyventojų, aukščiausias vakcinacijos rodiklis yra pasiektas Neringoje (daugiau nei 95 proc.), mažiausias vakcinacijos tempas fiksuojamas Šalčininkų rajono savivaldybėje (46,8 proc.)

Beveik visos Lietuvos savivaldybės patenka į juodąją spalvinę sergamumo COVID-19 zoną, tai reiškia, kad pastarųjų 14 dienų užsikrėtimų skaičius 100 tūkst. gyventojų viršija 500.

Dulkys: esame augančio sergamumo COVID-19 stadijoje, tikėtina, ja viskas ir pasibaigs

Lietuva yra augančio sergamumo COVID-19 stadijoje, bet tikėtina, kad ja viskas ir pasibaigs, todėl papildomų ribojimų įvesti nereikės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Mes dabar esam tik didėjančio sergamumo stadijoj, pirma stadija, labai tikėtina, kad viskas ja gali ir pasibaigti. (…) Tokiose šalyse kaip Ispanija, Portugalija, Kipras šitos bangos arba praėjo, arba pradėjo leistis, ir jų patirtis rodo, kad netgi pačio piko metu jų sveikatos apsaugos sistemoms jokių didelių bėdų nebuvo. Tikimės, kad taip bus ir pas mus“, – pirmadienį interviu LRT sakė A. Dulkys.

Pasak ministro, kadangi situacija ligoninėse šiuo metu yra stabili, vidutiniškai užimta apie šimtas COVID-19 skirtų lovų, papildomų apsaugos priemonių be uždarose erdvėse rekomenduojamų kaukių nereikia.

„Štai todėl dabar be rekomendacijų dėvėti medicinines kaukes uždarose erdvėse, transporte ir kitur, kur jaučiate, kad yra daug žmonių, be šitų dalykų kitų rekomendacijų šiuo metu nereikia“, – teigė A. Dulkys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer