Atlyginimai aviacijos srityje aukšti, tačiau šiame sektoriuje dirbančioms įmonėms darbuotojų nuolat stinga, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Orlaivių techninės priežiūros ir remonto paslaugų teikėjos „FL Technics“ vadovas Žilvinas Lapinskas skaičiuoja, kad kompanija visame pasaulyje nuolat ieško bent 100–130 specialistų.
Siūlo didelį atlyginimą, bet darbuotojų neranda
„Šiuo metu trūksta įvairių sričių specialistų. Ypač jaunųjų orlaivių mechanikų, pradedančių savo karjerą. Tačiau būtent tokių specialistų šiuo metu labiausiai ir stinga.
Žinoma, tam reikia atitinkamų mokslų, sertifikatų, bet, pasiekus tam tikrą lygį, ir alga pasiekia tam tikrą lygį – 2,5–3 tūkst. eurų. Patyrusių inžinierių, kurių taip pat aktyviai ieškome, atlyginimai gali siekti ir 7–8 tūkst. eurų“, – pranešime cituoja „FL Technics“ vadovas.
Iš tiesų bendrovės interneto svetainėje galima rasti ne vieną darbo pasiūlymą. Tačiau nė viename iš jų nenurodomas siūlomas darbo užmokestis.
Panašu, kad tai neatitinka Darbo kodekso, kuriame nurodyta:
„Darbo skelbime darbdavys privalo nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio (valandinio atlygio arba mėnesinės algos, arba pareiginės algos pastoviosios dalies) dydį ir (arba) dydžio intervalą.“
Bendrovės atstovai neatsakė į portalo tv3.lt klausimą, kodėl darbo skelbimuose nenurodomas siūlomas atlyginimas.
Tiesa, pasirodžius šiai publikacijai, bendrovė informavo, kad kai kuriuose naujuose skelbimuose siūlomas atlyginimas jau nurodomas.
„FL Technics“ priklauso „Avia Solutions Group“, kurios pagrindinis naudos gavėjas yra verslininkas Gediminas Žiemelis.
Jaunimas renkasi kitas profesijas
Anot Ž. Lapinsko, kai specialistų rinka yra tokia sekli kaip Lietuvoje, natūraliai atsiranda milžiniška konkurencija tarp juos pasamdyti norinčių įmonių. Kova dėl darbuotojų prasideda dar šiems mokantis.
„Štai geras pavyzdys – mes inicijavome projektą su „Vilnius Tech“ universitetu ir pasiūlėme geriausiems studentams stipendijas. Mūsų pavyzdžiu labai greitai pasekė ir kitos įmonės. Tokia šiuo metu situacija – konkurencija nuolat stiprėja. Nepaisant to, jaunimo rėmimas ir ugdymas buvo ir bus vienas iš mūsų svarbiausių strateginių tikslų“, – rinkos padėtį apibūdino pašnekovas.
Situaciją palengvina nebent tai, kad dirbama prie ilgalaikių projektų, todėl atrankos pradedamos iš anksto. Kompanija visai neseniai laimėjo kompanijos SAS skelbtą konkursą Norvegijoje. Vien šiam projektui įgyvendinti reikės apie 50 žmonių, ir nors realūs darbai prasidės po pusmečio, komandos rinkimo procesas jau vyksta.
„Tam, kad galėtum dirbti prie vieno ar kito projekto, tau reikia atitinkamo sertifikato. Jeigu randame žmogų su tinkamomis kompetencijomis ir noru tobulėti, visada padėsime jam kelti savo kvalifikaciją. Tokiais atvejais pasamdome jį numatydami jam konkrečią poziciją ir skiriame kelis mėnesius apmokyti“, – aiškina pašnekovas.
Anot jo, kad ir kokias geras sąlygas aviacijos įmonės siūlytų, panašu, darbuotojų trūkumo problema išliks aktuali dar bent kelerius artimiausius metus.
Pasak Ž. Lapinsko, jaunus žmones mažiau domina inžinerinės, techninės specialybės. Esą jie mieliau mokosi programavimo ar rinkodaros.