Lietuvos jauniams – pasaulio šokių čempionato bronza

Rumunijos Sibiu mieste sekmadienio vakarą baigėsi Pasaulio sportinių šokių federacijos surengtas jaunių amžiaus grupės (14 – 15 metų) standartinių šokių pasaulio čempionatas. Pirmą kartą tokio rango varžybose Lietuvai atstovavę šių metų šalies jaunių čempionai Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė iš Kauno sportinių šokių klubo „Dance Innovation Team“ iškovojo bronzos medalius!

Iš viso pasaulio čempionate sušokę penkis turus, jau pirmuosiuose M. Puplevičius ir G. Vilčiauskaitė pateko tarp lyderių. Iš turo į vis aukštesnį turą jie keliavo beveik visais teisėjų balsais, o į finalą žengė, dalindamiesi 1 – 2-ąją poziciją.

Finale Lietuvos dueto lėtas valsas, tango, Vienos valsas ir fokstrotas buvo įvertinti trečiosiomis vietomis, o kvikstepas – antrąja. Latvijos, Italijos, Kinijos ir Lietuvos teisėjai M. Puplevičiui ir G. Vilčiauskaitei už kelis šokius skyrė ir nemažai pirmųjų vietų. Iš viso čempionate, be jau minėtųjų, taip pat teisėjavo Lenkijos, Slovakijos, Vokietijos, Izraelio, Rumunijos vertintojai; komisijoje taip pat darbavosi vertintoja iš mūsų šalies Eglė Visockaitė-Damaševičienė.

Jaunius į pasaulio čempionatą lydėję tituluoti šokėjai Ieva Sodeikienė ir Evaldas Sodeika džiaugėsi, kad Lietuvoje jiems auga puiki pamaina. „Matas ir Gabija šiandien įrodė, kad Lietuva yra šokio šalis. Labai kokybiško šokio, nes nuo pat pirmųjų turų buvo akivaizdu, kad mūsų šokėjai patenka į geriausiųjų trejetuką.“ – po finalo kalbėjo Evaldas Sodeika.

„Žinoma, Matas ir Gabija jaudinosi prieš startą, nes čia buvo pirmosios varžybos, kuriose jie atstovavo Lietuvai. Tačiau viskas pavyko puikiai, o finalas buvo pats geriausias, pats įspūdingiausias jų turas! Finalas buvo bombinis!” – sakė E. Sodeika.

Jis taip pat pridūrė, kad itin džiaugiasi, jog varžybų metu daug garsių šokėjų, patyrusių trenerių negailėjo pagyrų mūsų jaunajam duetui, teigdami, jog jie šiandien yra tikri čempionai: „Čia nuostabūs komplimentai ir porai, ir mūsų šaliai!“ Evaldo Sodeikos teigimu, nors didžiausių pagyrimų nusipelnė šokėjai, tačiau reikia nepamiršti tėvų, visų trenerių komandos ir Lietuvos sportinių šokių federacijos indėlio.

Tuo tarpu patys sportininkai po apdovanojimų ceremonijos neslėpė puikių emocijų. Matas Puplevičius sakė, jog labai džiaugiasi, galėdamas pirmą kartą atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate bei dėkojo federacijai, o Gabija Vilčiauskaitė dėkojo sirgaliams: „Ačiū! Labai visus mylim!”

Naujaisiais jaunių pasaulio čempionais tapo parketo šeimininkai, Rumunijos šokėjai Marius Tiberiu Padurean ir Adelina Stanciu. Pasaulio vicečempionų titulas atiteko Vokietijai atstovaujantiems Yigit Bayraktar ir lietuvaitei Lukrecijai Kūraitei. Kitas vietas finaliniame šešetuke užėmė latviai J. Prokins ir P. Karimova, rumunai A. Neagu ir N. Slobodova, lenkai W. Wojcik ir W. Pujanek. Šiame pasaulio čempionate šoko 54 duetai iš 33 valstybių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer