Lietuvos vyrai vis dažniau darosi varpos didinimo operacijas: pasiryžta sumokėti ir kelis tūkstančius eurų

Kai kurie tyrimai sako, kad net du trečdaliai Lietuvos vyrų nėra patenkinti savo varpos dydžiu. Kasmet vis daugiau vyrų ryžtasi įvairioms lytinio organo didinimo procedūroms. Už jas negaili pakloti ne tik šimtų, bet ir tūkstančių eurų.

Tokiems pokyčiams vyrus dažnai paskatina įsivaizdavimas, kad pasididinus apimtis pagerės intymaus gyvenimo kokybė. Tačiau specialistai perspėja, kad tokios viltys dažnu atveju gali būti tik klaidinga iliuzija.

Du trečdaliai Lietuvos vyrų nėra patenkinti savo varpos dydžiu, tad tiek jaunesni, tiek vyresnio amžiaus vyrai vis dažniau žengia į plastikos chirurgijos klinikas, kuriose atlieka penio apimties didinimo procedūras hialurono užpildais.

„Aktyvėja skambučių į kliniką ir aktyvėja net po kelis kartus, pacientai būna skambina, domisi. Tikrai stebim tendenciją augančią“, – teigia estetinės urologijos gydytojas Algirdas Žalimas.

Penio storinimo hialuronu procedūros kaina prasideda nuo 500 eurų ir kyla aukštyn – priklausomai nuo to, kiek hialurono tam pastorinimui reikės sunaudoti. Pati procedūra paprasta ir trumpa – vos 10–15 minučių ir ji šiek tiek padidėja.

„Vidurkis apie 2 centimetrus. Iš tikrųjų, tai priklauso nuo to, kiek mes suleidžiam. Tai yra, varijuoja. Tam tikrais atvejais, gali būti netgi iki 4 centimetrų“, – sako A. Žalimas.

Rezultatas išlieka iki dvejų metų, vėliau procedūrą galima vėl kartoti. O storesnio penio, pasak mediko, vyrai nori dėl įvairių priežasčių, tačiau pagrindinė – moterys ir seksas.

„Pirma grupė vyrų ateina paskatinti moterų dėl, be abejo, prastų lytinių santykių. Arba poros nori geresnių lytinių santykių. Antra dalis, iš tikrųjų, vyrai yra vyrai, kurie nėra patenkinti estetine savo lytinių organų išvaizda. Ir, galų gale, tai yra pirtys viešos, su draugais. Jiems tai yra diskomfortas“, – tvirtina A. Žalimas.

Anot Žalimo, vyrai klaidingai įsivaizduoja, kad jų lytinio organo ilgis lemia sekso kokybę. Tačiau moters pasitenkinimą lemia penio storis, o ne ilgis, o jo lietuviams, pasak gydytojo, netrūksta. Ir nors lietuvio varpos ilgio statistikos nėra, vieši duomenys rodo, kad pas kaimynus latvius ir lenkus penio ilgio vidurkis – 14,5 centimetrų.

„Tailandas, Korėja, Japonija vidurkis 10–9 centimetrai. Europoje plius 5, kažkur 14–15 centimetrų. Na, ir apdovanoti yra Haičio, Kamerūno vyrai, tenais jų vidurkiai jau pakankamai dideli ir siekia apie 17–18 centimetrų“, – kalba A. Žalimas.

„Juokaujant turbūt galima paklausti bet kokio vyro, ar yra geras dydis ir turbūt kiekvienas sakytų, kad reikia didesnio“, – sako plastikos chirurgas Andrius Pajėda.

O už storesnį penį kai kurie vyrai pasiryžę sumokėti ir kelis tūkstančius eurų. Tiek gali kainuoti varpos apimties didinimo procedūra suleidžiant riebalus.

„Populiariausios būtų penio ilginimas nupjaunant raištį, tačiau iš karto norėčiau pasakyti, kad, na, erekcijos ir funkcijos tai nekeičia. Tiesiog ramybės būsenoje jis tiesiog yra šiek tiek ilgesnis. Taip pat storinimas, kurį galima atlikti riebalais arba hialurono rūgštimi, bet, kaip ir sakiau, deja, populiarumas šitų procedūrų mažėja“, – teigia A. Pajėda.

Po konsultacijos, pasak chirurgo, penio ilginimo operacijai ar storinimo procedūrai pasiryžta tik 10 procentų klientų.

„Daugiausia vėl ateinantys žmonės, vat pas mane į konsultaciją ir iškelia būtent tą seksualinio gyvenimo kažkokias tai bėdas ir problemas, bet vėl, kaip ir sakiau, jas reikia spręsti kitais būdais ir yra na, seksologai, galbūt taip pavadinti, kurie būtent yra tam tikra psichoterapija, kur kalbėti apie problemas ir kodėl jos kyla, ir kaip jas reikia spręsti, bet nedidinant varpą. – Tai padidinus varpą iš principo seksualinis gyvenimas nepagerėja? – Nemanau“, – kalba A. Pajėda.

O ir apskritai penio ilginimo operacija gali traumuoti ir sukelti komplikacijų.

„Tai bet kada chirurgas padaro menkiausią pjūvį rizika infekcijos, rizika, kad kraujuos kažkas, randas liks, kad jis sugis negražus. Galiausiai gali būti ir didesnių problemų, kaip ir erekcijos sutrikimai, nes mes operuojam būtent toj vietoj, kur yra labai labai jautru“, – aiškina A. Pajėda.

O kai kurie panevėžiečiai net nėra girdėję apie tokias operacijas ar procedūras. Vieni jas vertina skeptiškai, tačiau dalis moterų pritaria, kad vyrų pasididžiavimo apimtys visgi svarbios:

„Man viskas turi būti kaip gamtos duota ir viskas, ir nėr čia ko išsidirbinėti.“

„Į moterį pasižiūrėjai, graži – taip, bet vyrams tenai po kelnėm kas ten yra, tai nelabai.“

„Kartais net moterys atsiunčia vyrus. – Nu tai jau čia jų problemos.“

„Turbūt su galva kažkas negerai.“

„Gal per mažas, tai dėl to. – Jūs nepasvarstėt apie tai niekada? – Ne, man užtenka.“

„Gal ir nelabai prestižiškai, bet nu ką padarysi, toks žmogaus nuosprendis. – O kas moteriai svarbu? – Ką vyro gera kišenė būtų, a ką daugiau. – Ne dydis ir ne storis? – Svarbiausia kišenė pilna y gerai. – O jau ten koks dydis? – Jau nebesvarbu.“

„O moteriai svarbu dydis, storis? – Gal kai kam ir svarbu, nežinau. – O jums? – Sakykim, kad svarbu.“

„Kokie labiau patinka? – Didesni ir putlesni gal.“

O kai kurie psichologai mano, kad vyrai penį didinasi norėdami konkuruoti su kitais vyrais. Psichologas Tomas Lagūnavičius įvardija tai kaip „Tinder“ fenomeną ir pasikeitusią XXI amžiaus santykių rinką.

„Pačios populiariausios merginos „Tinderyje“ tai yra tos, kurios nuo 17 iki 25. Paskui populiarumas krenta ir pats blogiausias atvejis maždaug virš 30 metų. – Dar kokie yra populiariausi vyrai? – Nuo 43, patys populiariausi 50 ir krenta populiarumas 55. Tuo metu vyras, jis pasiekęs daugiausia finansinių resursų, ten visokių dalykų, jis turi ir palaikyti savo įvaizdį, nes jis bando užmegzti ryšį, ir santykį, ir bendrauti, ir, kaip sakoma, mylėtis su merginomis, kurios yra nuo 17 iki 29“, – kalba psichologas Tomas Lagūnavičius.

Taigi viskas, pasak Lagūnavičiaus, dėl moterų.

„Moteris dabar ji ne mergaitė, jinai turėjo daug patirčių ir tada tu ateini ir, pavyzdžiui, su ja užmezgi ilgalaikius santykius, tai jinai patirtį turi. Senais laikais to nebuvo, tai ar didelis ar mažas viskas gerai buvo, tvarkoj, o dabar ji turi patirtį ir jeigu tu toje patirty užimi 14 vietą ar ten 12, ar 13, ir nelabai ten išeina, ir stengiesi, ir taip toliau, tai tada tu tiesiog gali iškristi iš žaidimo, nes moteris dabar oficialiai turi teisę į orgazmą“, – sako T. Lagūnavičius.

Tad norėti išsiskirti iš kitų ir būti labiau patraukliu, pasak psichologo, yra visiškai normalu.

„Dėl kompleksų ir jaunimas darosi, bet dažniau visgi tai yra vyresnio amžiaus žmonės, todėl, kad jiems reikia būti rinkoj, nieko nepadarysi. Tai, vyrai, nesinervuokit, darykit, viskas tvarkoj. Naujoji norma“, – tikina T. Lagūnavičius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer