Liko vos diena, nedelskite: skiria 726 eurų išmoką, galite nusipirkti viryklę

Lietuvos gyventojai jau netrukus galės pildyti paraišką ir gauti 726 eurus, o už šiuos pinigus taip pat leis nusipirkti ir elektrinę viryklę.

Viename iš Panevėžyje esančių daugiabučių namų kiek anksčiau nugriaudėjo sprogimas. Paaiškėjo, kad nelaimės metu gaisras kilo dėl viduje suskystintų naftos dujų (SND) baliono sprogimo.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė, kad toks įvykis tik dar kartą įrodo, jog toks šildymo ir maisto gaminimas būdas, kuomet yra naudojamos dujos, nėra saugus. Todėl, pasak jo, dujinių viryklių ateityje reikėtų išvis atsisakyti.

„Šį sykį įvykus šiai nelaimei buvo apsieita be žmonių aukų, tačiau niekas negali būti tikras, kad tokių atvejų nebus ateityje su žymiai tragiškesnėmis pasekmėmis“, – tąkart kalbėjo S. Gentvilas.

Gyventojai galės gauti iki 726 eurų

Anot S. Gentvilo, patys gyventojai turi suprasti, kad gyvena ant parako statinės ir pasinaudoję valstybės parama dujines virykles su SND balionais gali pasikeisti elektrinėmis viryklėmis.

„Gyventojai jau ketverius metus turi galimybę gavę finansinę valstybės paramą tai padaryti. Ir daug namų ūkių ja pasinaudojo. 1,5 tūkst iš 2 tūkst. daugiabučių, naudojusių nesaugius dujų balionus, juos pakeitė elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis gamtinėmis dujomis“, – vardijo ministras.

Keičiant dujų balioną, vienam butui valstybė skiria iki 726 eurų (su PVM) eurų paramos:

  • daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų;
  • namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų;
  • elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų

3 proc. nuo paraiškos bendros išlaidų sumos taip pat skiriami daugiabučio namo atstovui už projekto administravimą.

Be to, gyventojams primenama, kad nuo kitų metų pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami.

Kada bus galima pildyti paraišką?

Naujienų portalui tv3.lt Aplinkos projektų valdymo agentūros Komunikacijos skyriaus vadovė Eglė Pliuskuvienė nuo vasario 1 d. (8 val. apvis.apva.lt internetiniame puslapyje bus paskelbtas naujas kvietimas daugiabučių namų gyventojams teikti paraiškas tam, kad būtų galima nusipirkti elektrinę viryklę.

Pašnekovė patikslina, kad gyventojai teikti paraiškas galės iki šių metų gegužės 31 d. (16 val.).

„Vėliau po paraiškos patikrinimo ir finansavimo skyrimo, daugiabučių namų atstovas įgyvendina projektą ir po jo užbaigimo teikia Agentūrai mokėjimo prašymą, pagal kurį faktiškai išmokama parama“, – sakė E. Pliuskuvienė.

E. Pliuskuvienė gyventojams taip pat paaiškina, kad visos sąlygos, kurias turėtų atitikti gyventojai, bus nurodytos paskelbtame kvietime teikti paraiškas.

„Paraiškas turi teikti ne pavieniai gyventojai, o daugiabučio namo atstovas (administratorius, bendrija ar jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo) už visą daugiabutį namą. Projektu turės būti siekiama pašalinti ne mažiau kaip 70 proc. SND balionų nuo esančių name.

Sąlygos bus panašios kaip ir ankstesnių metų kvietimuose, t.y. esminių pasikeitimų nenumatoma“, – sakė pašnekovė.

Tiesa, parama galės pasinaudoti tik daugiabučių namų (aukštesnių kaip dviejų aukštų) gyventojai.

„Individualiems nuosaviems namams ar dviaukščiams daugiabučiams parama nenumatyta“, – užsiminė E. Pliuskuvienė.

Už šią paramą atsakingos Energetikos ministerijos duomenimis, per 4 metus su valstybės parama elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis dujomis pakeista daugiau kaip 32 tūkstančiai dujų balionų.

Šiam tikslui skirta beveik 27 mln. eurų parama, kuria jau pasinaudojo 1478 daugiabučių 58 savivaldybėse, dar pora šimtų daugiabučių jau kreipėsi paramos arba yra pradėję dujų balionų keitimo procesą.

Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse.

www.bns.lt

Site Footer