Liūdnai pagarsėjęs Girkinas su netikru pasu bandė pakliūti į Ukrainą

Buvęs vadinamasis „Donecko liaudies respublikos gynybos ministras“ Igoris Girkinas (Strelkovas) buvo sulaikytas okupuotame Kryme, kai su suklastotais dokumentais keliavo į karą Ukrainoje. Liūdnai pagarsėjęs žvalgybininkas paskutiniu metu kritikuoja Kremlių ir Kadyrovą, reikalauja aršesnės kovos Ukrainoje.

Šią naujieną pranešė „Novosti Donbass“, kurie cituoja Rusijos „Telegram“ kanalus ir Girkino „kovos draugą“ Aleksandrą Žučkovskį. Žučkovskio teigimu, Girkinas „tikrai bandė patekti į frontą, bet buvo sulaikytas Kryme“.

Girkino bičiulis tikina, kad „Strelkovas nekėlė jokių politinių tikslų ir neketino kelti sumaišties Novorosijoje“, o tai, kad jis negali patekti į frontą, yra neva „didelis politinis nusikaltimas“.

Taip pat paskelbta Girkino nuotrauka ir jo pasas Sergejaus Runovo vardu, su kuriuo buvęs DNR kovotojų vadas bandė keliauti per Krymą. Dokumentas išduotas 2015 m. Paskelbtoje nuotraukoje Girkinas be ūsų, kuriuos nešiojo anksčiau. Girkinas naudojo priedangos pasą Sergejaus Runovo vardu, šis jam buvo išduotas Rusijos žvalgybos agentūrų, teigia Bellingcat ir The Insider tyrėjai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer